Reklama

Sukces Mai Tekielak wychowanki Piksela!

Wydarzyła się rzecz niezwykła. Podopieczna Lilli Wielgan - Michaluk z bialskiej pracowni komputerowej Piksel, istniejącej przy Bialskim Centrum Kultury odniosła znaczący sukces w XVI Międzynarodowym Biennale Twórczości Dzieci i Młodzieży „Wielcy znani i nieznani”. Praca graficzna Mai Tekielak została wyłoniona pośród 3400 nadesłanych prac. Dziesięcioletnia wychowanka BCK została laureatką kwalifikacji do wystawy w kategorii wiekowej 8-11 lat. Dodajmy, że nie jest to pierwsze znaczące wyróżnienie w gronie uczestników Piksela.

Biennale „Znani i nieznani” zakładało przedstawienie w formie plastycznej życia i twórczość malarza i grafika żydowskiego pochodzenia Marca Chagalla uznawanego za jednego z największych artystów XX wieku. Chagall potrafił w magiczny sposób tworzyć niesamowite wizje artystyczne, a uczestnicy konkursu mieli oddać ducha jego wysiłków. Organizatorem biennale jest Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku, a patronat nad nim objął prezydent miasta Rybnik oraz Polski Komitet Międzynarodowe Stowarzyszenie Wychowania przez Sztukę – InSEA. Rybnicki konkurs to wielkie wydarzenie artystyczne.

Do wyścigu o nagrody i wyróżnienia w tegorocznej edycji napłynęło 3400 prac z 25 krajów, 351 szkół i instytucji z całego świata m.in. z: USA, Chin, Ukrainy, Uzbekistanu, Bułgarii, Rumunii, Rosji, Litwy, Łotwy, Turcji, Azerbejdżanu, Uzbekistanu, Tajlandii, Czech, Białorusi, Iranu, Słowacji i Polski.

Zainteresowani podsumowaniem starań młodych autorów mogą obejrzeć rezultaty na kanale Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku na YouToube z 15 czerwca br.

Wystawę pokonkursowa prac finalistów dostępna jest w Teatrze Ziemi Rybnickiej w Rybniku. Gratulujemy opiekunce Piksela i jej wspaniałej podopiecznej. Miejmy nadzieję, że następne jej prace będą równie udane.

materiał: Bialskie Centrum Kultury
zdjęcia: Bialskie Centrum Kultury
tekst: Istvan Grabowski
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama