Reklama

Kryminałki: Areszt dla 28-latka

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu zastosowany został wobec 28-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna usiłował spowodować ciężki uszczerbek na zdrowiu swojego znajomego. 28-latek m.in. dźgnął pokrzywdzonego nożem powodując obrażenia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

W piątkowe popołudnie dyżurny bialskiej komendy powiadomiony został o ugodzeniu nożem mężczyzny. Pod wskazany adres natychmiast skierowany został patrol policji. Na miejscu mundurowi zastali rannego, któremu udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej, do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia.

Choć początkowo pokrzywdzony zmieniał wersję wydarzeń mundurowi ustalili wstępnie iż udział w tym zdarzeniu ma 28-letni mieszkaniec miasta, znajomy pokrzywdzonego. Mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Urządzenie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. 28-latek zatrzymany został do wyjaśnienia.

Sprawą zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego bialskiej komendy. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili przebieg zdarzeń i udział poszczególnych osób w sprawie. Z ustaleń policjantów wynikało, że tego dnia mężczyźni wspólnie spożywali alkohol. W pewnym momencie doszło pomiędzy nimi do sprzeczki. Początkowo pokrzywdzony został uderzony kijem w okolice głowy. Po tym sprawca zaczął gonić pokrzywdzonego i ugodził go nożem.

Wczoraj zatrzymany 28-latek został doprowadzony do Prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Za popełniony czyn grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. Mężczyzna decyzją sądu trafił do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama