Reklama

Prezydent Litwiniuk z absolutorium!

Suche dane. Plan dochodów budżetowych miasta Biała Podlaska za rok 2019 został wykonany w 97,5 procentach. Plan dochodów opiewał na kwotę ponad 384 miliony złotych, 375 milionów złotych ostatecznie wpłynęło do budżetu miasta. Plan wydatków został wykonany w 86 procentach. Plan zakładał wydatek 412 milionów złotych, ostatecznie w 2019 roku miasto wydało 356 milionów złotych. Zeszły rok był rekordowy pod względem inwestycji w mieście, wydano na nie 53 mln zł. Ten rok zapowiada się jeszcze lepiej. Rada Miasta wykazała się profesjonalizmem i zauważyła zachodzące w Białej Podlaskiej zmiany. Skutkowało to udzieleniem absolutorium (20 głosów ZA) dla prezydenta Michała Litwiniuka!

Budżet w roku 2019 zaplanowany został jako deficytowy. Na koniec roku sprawozdawczego zamknął się ostatecznie nadwyżką w kwocie ponad 19 milionów złotych. Wartym podkreślenia jest, że wysokość wydatków majątkowych, przede wszystkim nakładów inwestycyjnych, przekroczyła 53 miliony złotych. Jest to wskaźnik bez precedensu. Wskaźnik historycznie rekordowy jeśli chodzi o rozwój naszego miasta. – opisuje budżet zeszłego roku prezydent Litwiniuk.

Bardzo dziękuję przedstawicielom wszystkich klubów w Radzie Miasta Biała Podlaska, Koalicji Obywatelskiej, Zjednoczonej Prawicy i Białej Samorządowej, za udzielenie mi absolutorium dwudziestoma głosami ZA. Ta zgodność w ocenie naszej wspólnej ubiegłorocznej pracy która skutkowała bezprecedensowo rekordowymi inwestycjami jest dowodem dojrzałości i profesjonalizmu ze strony Radnych oraz tak oczekiwanej przez mieszkańców miasta zdolności do współpracy ponad podziałami w sprawach istotnych dla rozwoju Białej Podlaskiej. – dodaje Litwiniuk.

To wyraz naszego wspólnego przekonania o tym, że podejmowane wspólnie działania służą dobrej przyszłości naszego miasta. To również uznanie wobec Skarbnika Miasta i pracowników Urzędu Miasta za ciężką, efektywną i wykonywaną z zaangażowaniem pracę. Kontynuujemy naszą bardzo dobrą współpracę. – podsumowuje prezydent Michał Litwiniuk.

Sesja absolutoryjna odbyła się w dniu 19 czerwca 2020 roku.

Wypowiedź prezydenta Michała Litwiniuka w sprawie absolutorium

 

materiał: Urząd Miasta Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
plik mp3: Gabriela Kuc – Stefaniuk rzecznik Urzędu Miasta Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama