Reklama

Biała Podlaska: Sprawozdanie Prezydenta Miasta z działalności

Podczas XVI sesji Rady Miasta Biała Podlaska w dniu 19 czerwca, Michał Litwiniuk, Prezydent Miasta Biała Podlaska złożył Radzie Miasta i mieszkańcom sprawozdanie z działalności. Sprawozdanie z działalności prezydenta w dniach 30 maja – 19 czerwca 2020 roku.

Treść sprawozdania Prezydenta Miasta Biała Podlaska

30 maja
Msza w intencji profesora Maciąga
Została odprawiona msza św. w związku z 100. rocznicą urodzin związanego z Białą Podlaską artysty, prof. Ludwika Maciąga. Przewodniczył jej Jego Eminencja bp Antoni Pacyfik Dydycz, wraz z mieszkańcami miasta uczestniczyli w niej zastępca prezydenta Litwiniuka, prezydent Maciej Buczyński, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu dr Stanisław Romanowski, prof. ASP Stanisław Baj, dyrektorzy i pracownicy bialskich instytucji kultury oraz szkół.
Msza w intencji wielkiego artysty i profesora <<==>> LINK 

2 lutego
Biała Dla Jezusa
Msza święta dziękczynna, na którą zaprosiła mieszkańców Inicjatywa Biała Dla Jezusa. Wspólna modlitwa zastąpiła w tym roku koncert uwielbienia organizowany co roku w czerwcu. We mszy uczestniczy prezydent Michał Litwiniuk.
Biała dla Jezusa <<==>> LINK 

31 maja
Święto Weteranów Misji Zagranicznych
Prezydent uczestniczy we mszy świętej w intencji Weteranów Działań Poza Granicami Państwa, którzy dwa dni wcześniej obchodzili swoje święto.
Biała Podlaska. Parafia Ordynatu-Polowego WP ulica Dokudowska. Msza w intencji kombatantów Misji Pokojowych ONZ <<==>> LINK

1 czerwca
30 lat bialskiego MOPS!
Spotkanie prezydenta Michała Litwiniuka z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z okazji jubileuszu 30-lecia instytucji. Prezydent wręczył listy gratulacyjne czterem pracownikom o najdłuższym stażu pracy.
Bialski MOPS obchodzi 30-lecie działalności <<==>> LINK 

2 czerwca
Usługi Office365 we wszystkich bialskich jednostkach edukacyjnych
Prezydent Litwiniuk spotkał się online z uczestnikami i koordynatorami projektu zakładającego wdrożenie usługi Office365 we wszystkich jednostkach edukacyjnych podlegających Urzędowi Miasta Biała Podlaska. Dzięki możliwości pracy z aplikacjami Microsoft uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkół zyskują nowe narzędzia pracy, takie jak: narzędzie dla nauczycieli FORMS (umożliwiające tworzenie formularzy, testów), również domowy Office dla nauczycieli oraz uczniów, TEAMS (do pracy zdalnej i videokonferencji) oraz ONE DRIVE – wspólny dostęp do dokumentów w chmurze. Jest to szczególnie istotne z perspektywy zdalnego nauczania.

3 czerwca
Rekonstrukcja bitwy pod Rzeczycą za rok
Prezydent spotkał się z członkami komitetu organizacyjnego święta 34. Pułku Piechoty. Omówiono nowy scenariusz obchodów związanych ze stuleciem bitwy nad Rzeczycą, które z powodu epidemii koronawirusa zostały przełożone na rok kolejny.

5 czerwca
Kontrola bezpieczeństwa przed maturami
Wraz z naczelnikiem Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Stanisławem Romanowskim, prezydent Litwiniuk sprawdził przygotowanie szkół ponadpodstawowych do egzaminów maturalnych pod względem organizacji i wdrożenia zasad bezpieczeństwa.

10 czerwca
Książka bez pieniążka

Przekazanie wolontariuszom Caritas książek, które bialczanie przynosili do Urzędu Miasta w ramach wspartej przez prezydenta Litwiniuka akcji „Książka bez pieniążka”. Młodzież przekaże je do hospicjum i będzie je czytać seniorom.

16 czerwca
Kongres „Samorządnej Rzeczypospolitej”
Wraz z samorządowcami z całego kraju, prezydent Litwiniuk wziął udział w kongresie „Samorządnej Rzeczypospolitej” w Radomiu, podczas którego debatowano na temat obecnych zagrożeń dla Polski lokalnej i o pomysłach na wzmocnienie oraz rozwój wspólnot lokalnych.

17 czerwca
Umowa na Bulwar Radziwiłłów podpisana
Podpisanie umowy na realizację pierwszej części zadania „Budowa ścieżki pieszo-rowerowej w rejonie parku Radziwiłłów oraz letniego pawilonu edukacyjnego z obiektami towarzyszącymi w Białej Podlaskiej w ramach wykorzystania walorów przyrodniczych doliny Krzny do celów edukacyjnych i turystycznych”. Ścieżkę pieszo-rowerową w rejonie parku Radziwiłłów i obiekty towarzyszące wykona bialskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka Akcyjna, reprezentowane przez prezesa Leszka Horeglada. To kolejna inwestycja, która podnosi rekreacyjne walory naszego miasta. Jej wartość to 1 339 840,14 zł.
Umowa na Bulwar Radziwiłłów i pawilon edukacyjny przy Żurawiej podpisana <<==>> LINK

18 czerwca
PEC ze straty wyprowadzony na zysk!
Prezydent Litwiniuk wziął udział w zwyczajnym zgromadzeniu wspólników Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o., podczas którego udzielił absolutorium zarządowi spółki oraz Radzie Nadzorczej. Przy tej okazji prezydent Litwiniuk poinformował, że zysk spółki PEC za 2019 r. wynosi 348 731,07 zł. Dla porównania: spółka zamknęła rok 2018 stratą wynoszącą 1 429 087,19 zł.

 

materiał: Urząd Miasta Biała Podlaska
temat: Rada Miasta Biała Podlaska / Prezydent Miasta Biała Podlaska
tekst: Gabriela Kuc-Stefaniuk rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Biała Podlaska / Leszek Niedaleki
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama