Reklama

Reklama

Ujawnienia w OC Pocztowym w Lublinie

- Blisko 3 tys. kapsułek z zawartością efedryny ujawnili funkcjonariusze Oddziału Celnego Pocztowego w Lublinie. - Efedryna może mieć zastosowanie m.in. przy produkcji narkotyków. - Sprawę przejęła lubelska Policja.

Posłuchaj ważnego spotu:

W otwartym w listopadzie 2018 roku Oddziale Celnym Pocztowym w Lublinie funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej codziennie odprawiają przesyłki międzynarodowe. Aby zapewnić bezpieczeństwo obywatelom i nie dopuścić do napływu towarów nielegalnych czy niebezpiecznych skrupulatnie kontrolują zawartość paczek.

Wynikiem tych działań były w bieżącym roku ujawnienia lekarstw, sterydów i innych niedozwolonych substancji, jak choćby kapsułek z zawartością efedryny.

Ostatnio w trakcie kontroli jednej z przesyłek pocztowych pochodzącej z Chin funkcjonariusze ujawnili produkty chińskiej medycyny naturalnej. Analiza składu kapsułek wzbudziła podejrzenia, że mogą one zawierać substancje niedozwolone. Podejrzenie to potwierdziła opinia Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego, zgodnie z którą ujawnione kapsułki w swoim składzie zawierają efedrynę.

Efedryna należy do prekursorów narkotyków kategorii 1, czyli substancji chemicznych posiadających potencjalne zastosowanie przy produkcji narkotyków. Łącznie w kontrolowanej przesyłce znajdowało się 2880 kapsułek z niedozwoloną zawartością.

Zgromadzoną dokumentację, wraz z ujawnionym towarem, przekazano do właściwej jednostki Policji w Lublinie celem dalszego prowadzenia postępowania.

Sprowadzanie na własne potrzeby produktów leczniczych drogą pocztową wymaga uzyskania Zgody Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Marzena Siemieniuk Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama