Reklama

Małaszewicze: Terespolska Liga Tenisa Ziemnego (film) (galeria)

Turniej nr 2 Terespolskiej Ligi Tenisa Ziemnego. Na turniej zaprosili i na kolejne edycja zapraszają Burmistrz Miasta Terespol Jacek Danieluk, Rada Miasta oraz Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu. Turniej który odwiedziliśmy odbył się w dniu 13 czerwca na korcie tenisowym przy Zespole Szkół im. Władysława Reymonta w Małaszewiczach. O terespolskim tenisie rozmawiamy z Mateuszem Prokopiukiem.

film:Terespolska Liga Tenisa Ziemnego odmrożona!

Turniej skierowany jest lokalnie, do mieszkańców Terespola i okolic. Nie zamykamy się oczywiście na tych którzy przyjeżdżają z innych, dalszych miejsca. Ale zależy nam szczególnie na aktywizacji tenisa w Terespolu. – mówi Mateusz Prokopiuk, organizator ligi.

Pomysł na ligę tenisa zrodził się pod koniec ubiegłego roku, między innymi po rozmowie z Piotrkiem Szyszkowskim. Zawziąłem się, postawiłem na swoim, pomyślałem ZROBIMY TO, no i oto efekt. Przeszkodziła nam na pewno sytuacja związana z pandemią koronawirusa. Mielibyśmy już za sobą trzy tego typu turnieje. Założenie było takie, że spotykamy się raz co miesiąc. Początkowo od marca, przez kwiecień, maj. Gramy, zbieramy punkty, jest rywalizacja i integracja. Turniej i cała liga pomyślana jest pod kontem amatorskiego sportu. Pograć razem, spędzić wspólnie czas. – podsumowuje Mateusz.

materiał: Radio Biper Terespol
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama