Ogłoszenie

Reklama

Kryminałki: Narkotyki ukrył w pojemniku po lodach

Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu wobec 31-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej. W miejscu jego zamieszkania kryminalni zabezpieczyli amfetaminę, marihuanę oraz haszysz, które wystarczyłyby do sporządzenia ponad tysiąca porcji dealerskich. Mężczyzna odpowiadać będzie w warunkach recydywy. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

W miniony poniedziałek policjanci Wydziału Kryminalnego bialskiej komendy uzyskali informację z której wynikało, że 31-letni mieszkaniec miasta, w miejscu zamieszkania może posiadać narkotyki. Funkcjonariusze weszli na teren wskazanej posesji, gdzie potwierdzili tą informację. Podczas przeszukania ujawnili i zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków. Po przeprowadzeniu wstępnego badania potwierdzili, że jest to amfetamina, haszysz oraz marihuana. Zabezpieczona ilość wystarczyłaby do sporządzenia ponad tysiąca porcji dealerskich tych narkotyków. Nielegalne środki ukryte były w pojemniku po lodach.

Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. Na poczet przyszłych kar i grzywien funkcjonariusze zabezpieczyli od niego pieniądze w kwocie 3 tys. zł. 31-latek odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo.

Wczoraj bialski sąd przychylił się do wniosku policji oraz prokuratury i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara może zostać zwiększona o połowę.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama