Reklama

Spinacz ścieżek rowerowych powstanie w ulicy Zielonej (galeria)

Bialski Magistrat wszczyna postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej obejmującej rozbudowę ulicy Zielonej w Białej Podlaskiej. Sprawa o tyle istotna, że głównym tematem rozbudowy jest budowa ścieżki rowerowej i przebudowa chodników. Projekt realizowany będzie w ramach zadania inwestycyjnego „Budowa zintegrowanego systemu zrównoważonej mobilności na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska”.

Zielona stanie się łącznikiem systemu ścieżek w ulicach Łomaskiej i Sidorskiej do systemu ścieżek w ulicy Witoroskiej i Koncertowej.

Ulica Zielona jest ulicą jednokierunkową. Ścieżka w Zielonej powstanie po przeciwnej stronie istniejącego obecnie chodnika. Dziś jest to nieregularne pobocze gruntowe. Uporządkowane zostaną wjazdy na posesje po stronie planowanej ścieżki rowerowej.

Prawdopodobny termin realizacji rozbudowy ulicy Zielonej to rok 2021. Istnieje jednak szansa, że zadanie to zostanie rzutem na taśmę zrealizowane jeszcze w końcówce bieżącego roku.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Mariusz Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama