Reklama

Bezpłatne badania przesiewowe krwi na obecność wirusa HCV

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej zaprasza cały czas mieszkańców miasta Biała Podlaska oraz powiatów bialskiego, radzyńskiego, parczewskiego, włodawskiego i łukowskiego w wieku 35-75 lat na bezpłatne badania przesiewowe krwi na obecność wirusa HCV, w kierunku wczesnego rozpoznania wirusowego zapalenia wątroby typu C (WZW C).

Osoby chętne mogą skorzystać z badań przesiewowych krwi na obecność HCV w okresie 01.10.2019-28.02.2021.

Pacjenci, którzy są chętni skorzystać z badania krwi na obecność HCV zapraszamy do punktów pobrań materiału do badań WSzS w Białej Podlaskiej przy ul. Terebelskiej 57-65 (Budynek główny Szpitala: parter – korytarzem prosto od wejścia głównego) oraz przy ul. Sidorskiej 35 i ul. Spółdzielczej 5 (Domowy Szpital).

Osoby, u których wynik badania przesiewowego krwi (na obecność HCV) wykaże podwyższony poziom przeciwciał anty-HCV personel medyczny zaleci skorzystanie z dalszej bezpłatnej diagnostyki w WSzS w Białej Podlaskiej, tj. nieinwazyjnego badania wątroby metodą elastografii. Zapisy na badania odbywają się w rejestracji do poradni specjalistycznych WSzS w Białej Podlaskiej ul. Terebelska 57-65 – Hol główny Budynku D.

Nieinwazyjne badania wątroby metodą elastografii  wykonywane są w czwartki w godz. 8.00-12.00 w Zespole Poradni Specjalistycznych Szpitala przy ul. Terebelskiej 57-65 – Budynek D Szpitala: I piętro, pokój nr 21.

Badania są realizowane w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego na polsko-białoruskim obszarze przygranicznym”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.

 Więcej informacji o badaniach można uzyskać na stronie internetowej Szpitala:

 >>> http://www.szpitalbp.pl/pl/aktualnosci/warto-sie-badac-zapraszamy-.html <<<

tekst / grafiki: Magdalena Us, Rzecznik Prasowy WSzS w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama