Reklama

KAS walczy z handlem nielegalnymi wyrobami

- Ponad 750 paczek nielegalnych papierosów ujawnili funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej. - Pomimo dobrze zorganizowanego procederu nielegalnej sprzedaży papierosów funkcjonariusze wykryli skrytki z wyrobami tytoniowymi.

10 czerwca 2020r. podczas wspólnej akcji prowadzonej przez funkcjonariuszy Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku oraz Działu Realizacji Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego na terenie lubelskiego targowiska przy Al. Tysiąclecia ujawniono 444 paczki papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Handlem nielegalnymi papierosami na targowiskach zajmują się osoby, które opanowały sztukę ukrywania sprzedawanych przez siebie wyrobów niemalże do perfekcji. Zazwyczaj nie mają papierosów przy sobie, dlatego nie łatwo jest ustalić sprawców.

Tym razem również nielegalne papierosy nie miały konkretnego posiadacza ale ukryte były w różnych skrytkach znajdujących się poza stoiskami handlowymi. Ich ujawnienie możliwe było dzięki zaangażowaniu i doświadczeniu funkcjonariuszy prowadzących kontrolę.

W działaniach udział wzięło też kilka psów Służby Celno-Skarbowej wyszkolonych do wykrywania wyrobów tytoniowych.

Była to w ostatnim czasie jedna z większych akcji lubelskiej KAS wymierzona w walkę z nielegalnymi wyrobami tytoniowymi oferowanymi do sprzedaży na targowiskach.

Kilka dni wcześniej (8 czerwca 2020r.) funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej wspierani przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim prowadzili kontrolę na targowiskach w Poniatowej i Opolu Lubelskim. Wówczas ujawniono nielegalne papierosy (ponad 300 paczek) oraz blisko 1 kg krajanki tytoniowej.

Wszystkie nielegalne wyroby tytoniowe zostały zabezpieczone, a w sprawach wszczęto postępowania karne skarbowe, które prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst : Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama