Reklama

Bialskopodlaska Amazonka… Zielawą z Wisznic do Studzianki (galeria)

II Powiatowy spływ kajakowy na orientację jaki miał miejsce wczoraj, 14 czerwca a zorganizowany został przez Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka oraz Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej spełnił pokładane w nim oczekiwania zarówno organizatorów jak i uczestników. Myli się ten, kto uważa, że widział już wszystko i że zdobył wszystko...

II Powiatowy spływ kajakowy na orientację poprowadzony został trasą rzeki Zielawa. Odcinek z Wisznic do Studzianki to około 21 kilometrów wymagającej, trudnej, z przygodami ale jakże wynagradzającej dobrą zabawą, śmiechem, integracją a co chyba najważniejsze i najbardziej doceniane – widokami otaczającej przyrody – nie przesadzimy jeśli porównamy meandrującą rzekę z kilkoma progami do pokonania, powalonymi mostkami i kładkami, taranującymi bieg wody i wymagającymi pomysłowości do pokonania kłodami powalonych starych drzew. Ogromna ilość gatunków roślin wodnych i szuwarowych od krwawnicy i wątlika po grążel żółtą i lilie wodne – grzebienie.

Załogi w kajakach wystartowały na Zielawie z Wisznic. Organizatorzy zapewniali kajaki dwuosobowe, pakiet startowy a w nim m.in. transport z Białej Podlaskiej i powrót.

Kajaki tego dnia to nie wszystko. Już na mecie, po pokonaniu dwudziestu kilometrów wymagającej rzeki, w Studziance, czekały zmagania związane z orientacją i rozwiązywaniem zagadek dotyczących miejscowości i szyfru – no tu to już przydałaby się słynna Enigma.

Na trasie zmagań orientacyjnych zaplanowano 20 punktów kontrolnych i dwa punkty mylne. Meta tego etapu znajdowała się w Muzeum Wsi Podlaskiej. Tu można było zobaczyć eksponaty zgromadzone przez Muzeum ale i odpocząć a ponadto dla zawodników przewidziano właśnie tutaj posiłek po zawodach. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a trofea czekały dla 3 najlepszych dwójek kobiet, mężczyzn i mixtów.

Warto też dodać, że impreza odbyła się dzięki dofinansowaniu przez Powiat Bialski.

 

To nie pierwsza i nie ostatnia impreza w Studziance i gminach Wisznice, Rossosz i Łomazy. Kontaktujcie się i sami proponujcie czy dowiadujcie się o możliwościach czynnego spędzenia weekendu z organizatorami mailowo pod adresem [email protected] poprzez fanpage na fb lub telefonicznie pod numerem 501 266 672.

 

materiał: Radio Biper
temat: Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Są 2 komentarze do tego artykułu.

  1. Bardzo mało zdjęć uczestników. Czyżby było ich tak mało? Następnym razem prosimy o więcej zdjęć, nie tylko krajobrazu.

    1. Leszek Niedaleki

      Mało zdjęć uczestników bo tym razem nie chodziło nam z założenia na samym początku o pokazywanie uczestników ale właśnie samej rzeki i jej otoczenia. Także myśmy wykonali tu swoje zamierzenia. Co będzie na kolejnych materiałach z Zielawy? Mogę tylko zdradzić tyle, że będzie coś wyjątkowego 🙂 Pozdrawiamy! Radio Biper!

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama