Reklama

Reklama

Wieści z Unii: Kultura na platformie

Sektor kultury i kreatywny szukają nowych możliwości działania w czasie pandemii koronawirusa. Pomaga im w tym m.in. platforma Creatives Unite uruchomiona właśnie przez Komisję Europejską. Jej celem jest stworzenie przestrzeni wymiany pomysłów i inicjatyw oraz współtworzenia rozwiązań. Projekt uzyskał wsparcie Parlamentu Europejskiego.

Posłuchaj ważnego spotu:

KE uruchamia specjalną platformę, Creatives Unite, aby pomóc artystom, wykonawcom i innym osobom pracującym w sektorze kultury i kreatywnym w łatwiejszym dzieleniu się informacjami i potencjalnymi środkami podczas obecnego kryzysu.

Mariya Gabriel, komisarz ds. innowacji, badań, kultury, edukacji i młodzieży, powiedziała: – Ta platforma internetowa zapewni forum dla sektorów kultury i sektora kreatywnego do dzielenia się pomysłami i inicjatywami oraz współtworzenia rozwiązań dzięki ich kreatywności w odpowiedzi na kryzys. Platforma kreowana przez sektor, dla sektora.

Uruchomienie platformy jest następstwem wideokonferencji ministrów kultury UE z 8 kwietnia, na której komisarz Gabriel ogłosiła inicjatywę. W zarządzaniu platformą pomoże Creative FLIP, pilotażowy projekt Parlamentu Europejskiego realizowany przez Komisję Europejską, kierowany przez Instytut Goethego we współpracy z europejską siecią Creative Hubs Network i innymi partnerami. Oferuje ona wspólną przestrzeń dla wszystkich osób poszukujących informacji na temat inicjatyw sektora kultury i sektora kreatywnego reagujących na kryzys związany z koronawirusem. Daje dostęp w jednej przestrzeni do wielu istniejących zasobów oraz licznych sieci i organizacji. Oferuje również możliwość współtworzenia projektów.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama