Reklama

Nudzisz się? Wypad na Popówkę (galeria)

Długi weekend! Ale nawet gdyby miałby być ten krótki - czyli standardowy - to jednak warto mieć na uwadze to co obecnie zaprezentujemy. Ważna jest jeszcze pogoda ale i z nią na Popówce nie powinno być problemu. Jest sporo miejsca pod dachem. O czym mowa? O niepowtarzalnym miejscu w Gminie Biała Podlaska w podmiejskim Kaliłowie. Blisko i w sumie czy spacerem czy autem czy rowerem to przyjemność na wypad właśnie w to miejsce. Dzieciaki będą zachwycone! A i na dorosłych miejsce robi wrażenie.

Popówka to pomysł radnego Marka Sawczuka. Przy współpracy z Radą Gminy i wójtem Wiesławem Panasiukiem udaje się co rocznie wzbogacić, uzupełnić i podnieść atrakcyjność miejsca.

Działka na której znajduje się Popówka to teren społeczności wioski. Kiedyś „łany plebana” albo jak kto woli „morgi popa” w sumie stąd i wzięła się nazwa. Dziś to obszar leśny z dobrym dojazdem. W pobliżu pomnik i miejsce pamięci z czasów II wojny światowej. Sama Popówka jest ogrodzona i posiada parking. Tereny rekreacyjne i sportowe oferują boiska do gry w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę. To jednak dopiero początek popówkowych atrakcji.

Już nie wspominamy o okolicy gdzie wybrać się można na spacer czy podróż rowerem wśród lasów i pól. Kto jednak woli lenistwo może zostawić dzieciaki na placu zabaw, jest piaskownica, są urządzenia zabawowe łącznie z huśtawkami ale i jest wymyślne auto, specjalnie przygotowane jako atrakcja dla dzieci. Dorośli i młodzież mają do dyspozycji stoły do gier planszowych. Jest oczywiście OSA – Otwarta Strefa Aktywności z dziesiątką urządzeń. Jest wiata, a nawet dwie. Miejsce pod ognisko i grilla. Na miejscu przygotowano drewno.

Wielkim plusem miejsca jest pompa z której można pobrać bieżącą wodę. Jest oczywiście toaleta. Najnowszym obiektem jest obszerna wiata gościnna. Ta jednak jest nie dostępna na co dzień a jedynie poprzez wcześniejszą rezerwację. Zresztą o niej więcej napiszemy już niebawem!

Z bialskiego Śródmieścia dotrzesz na Popówkę:
– samochodem czas dotarcia ok. 13 minut (prawie 9 km)
– rowerem czas dotarcia ok. 28 minut (prawie 9 km)
– pieszo czas dotarcia ok. 1 godzina 50 minut (prawie 9 km)
Inne środki komunikacji to busy z Białej Podlaskiej do Holi i Kaliłowa na trasie do Terespola.

Rezerwacja Popówki telefoniczna: 665 131 005 pod zorganizowane imprezy zamknięte.
Dla spokojnych rodzinnych wypadów czy chwili oddechu od cywilizacji rezerwacja nie jest wymagana!

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia: Małgorzata Mieńko
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Zobacz galerię zdjęć:

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama