Reklama

Współpraca KAS i SG przynosi efekty. Właśnie zlikwidowano nielegalną fabryczkę wyrobów akcyzowych

Funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej i Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zlikwidowali na terenie powiatu tomaszowskiego nielegalną fabryczkę papierosów i alkoholu. Mundurowi zajęli nielegalnie wytworzone wyroby akcyzowe, półprodukty do ich produkcji, a także profesjonalne linie produkcyjne.

W ramach wspólnych działań kontrolnych, prowadzonych w gminie Krynice (powiat tomaszowski), funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz Straży Granicznej z Lublina i Hrebennego zlikwidowali fabryczkę, w której odbywała się nielegalna produkcja alkoholu i papierosów.

W pomieszczeniach garażowych funkcjonariusze zabezpieczyli profesjonalną, sterowaną elektronicznie linię do produkcji alkoholu etylowego, a także 250 litrów alkoholu, 300 litrów zacieru, kapslownicę i puste butelki, w które miał być rozlewany trunek.

Z kolei w mieszkaniu znaleźli dowody potwierdzające, że na posesji odbywała się też nielegalna produkcja wyrobów tytoniowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli 25 tys. gilz papierosowych, 48 kg krajanki tytoniowej, blisko 1,8 tys. szt. już wyprodukowanych papierosów, a także urządzenia do cięcia tytoniu i nabijania papierosów.

Teren kontrolowanej posesji objęty był monitoringiem, a wejścia do pomieszczeń, w których prowadzona była nielegalna działalność, chronione były elektronicznymi szyfrowanymi zamkami.

Sprawa jest w toku. Minimalne uszczuplenia podatkowe Skarbu Państwa w związku z nielegalną działalnością oszacowano wstępnie na 100 tys. złotych.

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst : Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama