Reklama

Zaharjasz: „Pomocna Dłoń” zapowiada dobry rok dla międzyrzeckich dzieci

Od choinki noworocznej poprzez wielkanocne paczki - to było! Poprzez paczki na Dzień Dziecka - to zamiast festynu! A w planie m.in. festyny na powitanie i pożegnanie wakacji - o ile warunki związane z COVID-19 na to pozwolą. Do tego zbiórka darów na rzecz wyprawek szkolnych i Wieczerza Wigilijna - ale to już pod koniec roku. W międzyczasie jeszcze pomoc żywnościowa z Banku Żywności. Jednym słowem zapowiada się pracowity rok dla Organizacji „Podaj Dziecku Pomocną Dłoń” w Międzyrzecu Podlaskim.

PROGRAM 2020r.
1. 31 stycznia 2020 roku w Zespole Szkół Zawodowych im. Unitów Podlaskich w Międzyrzecu Podlaskim odbyła się „choinka noworoczna” dla dzieci z ubogich i potrzebujących rodzin z Międzyrzeca Podlaskiego i okolic.

2. Z okazji świąt Wielkanocnych jak co roku zostały wydane paczki żywnościowe wspomagające ubogie rodziny na święta. Odbyło się to w ciężkich czasach pandemii wirusa COVID-19. Wszyscy potrzebujący otrzymali należną pomoc.

3. Ze względu na dalej panującą pandemię nie odbył się festyn z okazji „Dnia Dziecka”. Organizacja mimo ciężkich warunków zadbała o najmłodszych i przygotowała słodkie upominki w formie paczek ze słodyczami dla każdego z dzieci. Wydanie paczek odbyło się 30 maja 2020 roku w siedzibie Organizacji „Podaj Dziecku Pomocną Dłoń” przy ul. Zarówie 13B w Międzyrzecu Podlaskim z zachowaniem środków bezpieczeństwa.

4. Główny Prezes Zarządu Sławomir Zacharjasz forsuje zorganizowanie imprezy plenerowej z okazji powitania wakacji łącząc okoliczność z nieodbytym festynem dla dzieci. W planie organizacji imprezy jak co roku przewidziane są konkurencje sportowe oraz moc atrakcji dla najmłodszych.

4.1. Organizacja czeka na odgórną decyzję Władz Miasta oraz Władz Państwowych zezwalającą na organizację imprezy zgromadzeniowej.
4.2. W przypadku minięcia pandemii wirusa COVID-19 Prezes Zarządu będzie negocjował z Zarządem Organizacji plan zorganizowania także imprezy plenerowej / festynu na pożegnanie wakacji.

5. Dnia 27 sierpnia 2020 roku Główny Prezes Zarządu Sławomir Zacharjasz chce zachęcić darczyńców do wsparcia akcji zakupienia artykułów szkolnych. Mimo nieporozumień z Zarządem utrzymuje się w przekonaniu, że warto przygotować także wyprawki szkolne by dzieci spokojnie mogły zacząć rok szkolny 2020/2021. Decyzja jest niepodważalna oraz niezmienna nawet w przypadku nieprzychylności Zarządu.

6. W II połowie października 2020 roku Główny Prezes chce oficjalnie podziękować wszystkim darczyńcom i wspomagającym Organizację przy okoliczności 27 letniego działania Organizacji „Podaj Dziecku Pomocną Dłoń”.

7. Pod koniec roku w grudniu 2020 roku Organizacja na czele z Prezesem zorganizuje Wieczerzę Wigilijną w Zespole Szkół Zawodowych im. Unitów Podlaskich w Międzyrzecu Podlaskim.

7.1 Udział w Wieczerzy wezmą wszystkie potrzebujące, zdeklarowane w Organizacji rodziny. Podczas wspólnej kolacji będą wydawane paczki żywnościowe i słodkie w formie zapomogi świątecznej.

8. W programie na 2020 rok Zarząd zaplanował także sprowadzenie pomocy żywnościowej z Banku Żywności w Lublinie, która została wydana w całości.

Program żywnościowy został w pełni zrealizowany.
8.1 Nowy program rusza od czerwca 2020 roku również z zapisami potrzebujących na korzystanie z pomocy Banku Żywności.
Powyższe punkty zostały spisane według ustalonego programu 2020r. przez Głównego Prezesa Zarządu Organizacji „Podaj Dziecku Pomocną Dłoń” Sławomira Zacharjasza.

W roku 2020 upływa kadencja wybranego Zarządu ( w roku 2016 ) oraz Komisji Rewizyjnej.
W obecnym czasie Organizacja nie jest w stanie określić pełnej daty odbycia się wyborów do składu Zarządu i Komisji Rewizyjnej.
Pod ustalonym programem podpisują się: Zastępca Głównego Prezesa Paweł Serafinowicz, Sekretarz Główny Organizacji,  Skarbnik Organizacji, Zarząd Główny Organizacji

materiał: Organizacja „Podaj dziecku pomocną dłoń”
tekst i zdjęcia: Eliza Kasianiuk Organizacja „Podaj dziecku pomocną dłoń”
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama