Reklama

Nowe laptopy do zdalnego nauczania dla uczniów z gminy Międzyrzec Podlaski

Gmina Międzyrzec Podlaski zakupiła 32 laptopy i 6 zestawów słuchawek gamingowych dla uczniów, aby sprawniej realizować nauczanie zdalne. Jest to kolejna już dotacja na ten cel pozyskana przez gminę.

Dotacja w kwocie 105 000 zł pozyskana przez Gminę w ramach projektu „Zdalna szkoła+” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 za pośrednictwem Ministerstwa Cyfryzacji została przeznaczona na zakup 32 laptopów z oprogramowaniem biurowym oraz 6 zestawów słuchawek gamingowych. Laptopy trafią do uczniów szkół z obszaru gminy, aby umożliwić realizację nauczania zdalnego.

 

źródło / zdjęcie: UG w Międzyrzecu Podlaskim

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

  1. Gmina Międzyrzec Podlaski zakupiła 32 laptopy i 6 zestawów słuchawek gamingowych. Hahaha 😀 6 zestawów słuchawek gamingowych 😀 Dzięki tym słuchawkom będą naparzać w gry podczas e-lekcji zamiast słuchać lekcji prowadzonych przez nauczyciela 😀 Tak się kończy kupowanie laptopów bez znajomości sprzętu i słuchanie głupiego gadania dzieciaków 😀 I o tym nie raz pisałem. Kupowanie laptopów nie rozwiąże problemu nauczania. Są problemy z brakiem dostępu do internetu mobilnego choćby w wsiach. Bo tam jest gorszy zasięg 4G LTE i prowadzenie wideo rozmowy jest niemożliwe. Nie każdy może też mieć inny internet choćby światłowód bo jest za drogi do tego co oferuje Liquid systems w porównaniu do Inei. Nie każdego też może być stać na internet światłowodowy. I co wtedy z tymi dziećmi?? Pały czyli jedynki będą nauczyciele wstawiać jak to bywało w tym roku szkolnym?? Laptopy nie rozwiążą tego problemu i ludzie oprzytomnijcie w końcu że ta cała akcja kupowania laptopów jest zasłanianiem prawdziwego problemu z edukacją czyli brakiem dostępu do internetu mobilnego w wsiach. Laptop bez internetu jest nic nie wartym sprzętem. Bez internetu e-lekcji nie będzie. Ja sprawę całą wybadałem i nauczyciele mają w nosie to że ktoś może nie mieć internetu i wstawiają jedynki za brak przesłanej pracy. Ludzie oprzytomnijcie….

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama