Reklama

Kryminałki: Kierował pod wpływem środka odurzającego, w samochodzie miał narkotyki

Policjanci bialskiej drogówki zatrzymali 22-latka, który podejrzany jest o kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego. W jego aucie mundurowi ujawnili też zawiniątka z amfetaminą. 22-latek usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend na ul. Okopowej w Białej Podlaskiej. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli kierowcę audi, który na widok radiowozu znacznie zwolnił, po czym gwałtownie skręcił na znajdujący się nieopodal parking. Zachowanie kierowcy osobówki wzbudziło ich podejrzenia, postanowili więc skontrolować siedzącego za kółkiem mężczyznę. Okazało się, że jest to 22-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna nie spożywał alkoholu, jednak gdy tylko zapytany został o zażycie środków odurzających zaczął się nerwowo zachowywać. Przeprowadzony na miejscu test potwierdził obecność w jego organizmie metaamfetaminy. Od mężczyzny dodatkowo pobrana została krew do badań na zawartość narkotyków w jego organizmie

W trakcie prowadzonych czynności, w samochodzie którym podróżował 22-latek policjanci zabezpieczyli woreczek foliowy, a w nim zawiniątka z białym proszkiem. Po przeprowadzeniu wstępnego badania potwierdzili, że jest to amfetamina. Narkotyki zostały zabezpieczone natomiast mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. W rozmowie z policjantami przyznał, że był przekonany, że zażyta substancja przestała już działać.

22-latek usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Odpowiadał będzie zarówno za kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego jak również za posiadanie narkotyków. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie 1,5 tys. zł.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama