Reklama

Trwają prace przy budowie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Curynie (film)

Gmina Wisznice jest w trakcie realizacji projektu pn. „Rewitalizacja obszarów zdegradowanych na terenie Gminy Wisznice” wartości ponad 14 mln zł. W ramach niego powstanie m.in. Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Curynie. 

– Jest to projekt dla nas bardzo istotny. Jego główną częścią jest modernizacja budynku w którym ma powstać zakład opiekuńczo-leczniczy z miejscami hospicyjnymi. Będzie tu 70 łózek, z czego 55 to będą łóżka dla zakład opiekuńczo-leczniczego a 15, to będą łóżka hospicyjne. Jesteśmy po przetargu, który wyszedł bardzo pozytywnie dla gminy Wisznice. Umowa została podpisana na kwotę 5 mln 500 tys. zł z wykonawcą z Radzynia Podlaskiego – wyjaśnia wójt gminy Wisznice Piotr Dragan. 

Do tej pory w Curynie wykonano i zakończono prace murowe. Trwają prace związane z wykończeniem elewacji oraz przy oświetleniu zewnętrznym. Na wykończeniu są prace związane z instalacją elektryczną. Obecnie przygotowywane są również fundamenty pod zbiorniki gazowe. Inwestycja ma być oddana do użytku do końca tego roku. 

W ramach projektu zrewitalizowany będzie również budynek socjalny na stadionie i budynek z przeznaczeniem na pięć mieszkań socjalnych w Wisznicach. Zmodernizowany będzie również budynek w centrum Wisznic, w którym powstaną mieszkania treningowe dla osób niepełnosprawnych oraz małe kino i toaleta publiczna. Na rewitalizację tych obiektów ruszyły, bądź wkrótce ruszą przetargi. Ich koszt modernizacji wyniesie około 5 mln zł. Obiekty mają powstać do wiosny przyszłego roku. 

***

Projekt ten jest współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

film: Biper Tv
zdjęcia / info: UG w Wisznicach

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama