Reklama

Rodzinny Dom Dziecka przy Kolejowej (film)

Od 2006 roku 30 maja w szczególny sposób w Białej Podlaskiej przypominane jest piękno misji rodzin zastępczych. Ten dzień to ich święto. W Białej Podlaskiej funkcjonują 54 rodziny zastępcze. - Drodzy rodzice, dziękuję w tym wyjątkowym dniu za Wasze dzieło, za podjęcie decyzji o staniu się rodziną zastępczą. Dajecie piękny przykład tego, że rodzicielstwo rodzi się przede wszystkim w sercu. - mówi prezydent Michał Litwiniuk z okazji święta. Jednocześnie opisując pomysł na nowe życie dla budynku przy ulicy Kolejowej 21, tu właśnie, rozpoczną się już niebawem prace adaptacyjne związane z uruchomieniem nowego Rodzinnego Domu Dziecka.

film: Rodzinny Dom Dziecka przy ul. Kolejowej w Białej Podlaskiej

 

Dziękuję za stwarzanie warunków do harmonijnego rozwoju osobowości dzieci, które mają wszelkie prawa, by wychowywać się w środowisku rodzinnym, w atmosferze szczęścia, miłości i zrozumienia. Życzę Państwu i Państwa dzieciom dobrej codzienności, pięknych chwil, które daje bycie razem, wspólne rozwiązywanie problemów i te nieocenione, nieopisane chwile szczęścia. – takie słowa płyną od prezydenta Litwiniuka w kierunku zainteresowanych.

Z okazji Dnia Rodzin Zastępczych prezydent Litwiniuk skłania każdego z mieszkańców Białej Podlaskiej, który tylko ma taką możliwość, do rozważenia możliwości stworzenia domu dzieciom pokrzywdzonym przez los. Nie są to decyzje łatwe – ale tym bardziej zawsze piękne i budujące.

W Białej Podlaskiej wspieramy ze wszelkich sił piecze zastępczą. Rodziny zastępcze mogą liczyć na pomoc asystentów społecznych z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, także na wsparcie finansowe i wszelkie inne, jakiego potrzebują. W tym szczególnym dniu pragnę podzielić się też ważną i radosną wiadomością. Właśnie ten budynek przy ulicy Kolejowej 21 zostanie przystosowany do potrzeb funkcjonowania rodzinnego domu dziecka dzięki dotacji, na którą podpisałem 14 maja umowę z marszałkiem województwa lubelskiego, panem Jarosławem Stawiarskim. Dotyczy ona rekordowego dofinansowania projektu dla Białej Podlaskiej – ze środków Unii Europejskiej to 17,5 mln zł, zaś z budżetu państwa – 2 mln zł. Przeznaczymy je na rewitalizację wielu miejsc w Białej Podlaskiej, a wśród nich będzie właśnie to – miejsce dla rodziny zastępczej. – informuje prezydent miasta.

Budynek zostanie w pełni przystosowany także do potrzeb osób niepełnosprawnych. Gruntownie wyremontowany, by przyjął wspaniałych ludzi, którzy stworzą to, co każdemu dziecku jest najbardziej potrzebne – dobry, ciepły dom.

Pamiętajmy o rodzinach zastępczych, one są wśród nas, są ważne i zasługują na najwyższe uznanie. – podsumowuje swoje wystąpienie prezydent Białej Podlaskiej, Michał Litwiniuk.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
film: Małgorzata Mieńko / Tomasz Łukaszuk
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama