Reklama

Nowa szansa dla szkoły w Berezówce (film)

- Szkoła pozostaje na kolejny rok! W przyszłym roku rozpoczniemy prace związane z uruchomieniem w budynku w Berezówce "Bezpiecznej Przystani". To pomysł na Berezówkę! Miejsca pracy, wykorzystanie obiektu, aktywizacja wsi i miejsce dla rosnącej z roku na rok grupy naszych mieszkańców jakimi są seniorzy. - przekazał w specjalnym komunikacie wójt Zalesia, Jan Sikora.

Urząd Marszałkowski przedłużył do 30 czerwca 2021 roku termin rozpatrywania wniosków o dofinansowanie zadania: „Bezpieczna Przystań – rozwój usług społecznych świadczonych w społeczności lokalnej na terenie Gminy Zalesie poprzez utworzenia Klubu Seniora oraz wypożyczalni sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego i wspomagającego w miejscowości Berezówka”.

Dlatego też rozpoczęcie prac adaptacyjnych w budynku szkoły ulega przesunięciu i w tej sytuacji jeżeli Stowarzyszenie „Za Rzeką Krzna” jest w dalszym ciągu zainteresowane korzystaniem z budynku Szkoły Podstawowej w Berezówce, to możliwe jest jego udostępnienie Stowarzyszeniu do 30 czerwca 2021 roku na dotychczasowych zasadach.

materiał: Radio Biper Zalesie
tekst: Tomasz Szewczyk z-ca Wójta Gminy Zalesie / Leszek Niedaleki
film: Małgorzata Mieńko / Tomasz Łukaszuk
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama