Reklama

Nielegalny hazard – podsumowanie maja

- Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej zatrzymali w maju 2020 r. 30 nielegalnych automatów do gier hazardowych. - Osobom odpowiedzialnym za urządzanie nielegalnego hazardu grozi odpowiedzialność karna.

W minionym miesiącu funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej prowadzili działania kontrolne ukierunkowane na walkę z nielegalnym hazardem, m.in. na terenie Lublina, Puław, Dęblina, Janowa Lubelskiego czy Krasnegostawu.

W wyniku tych działań zabezpieczyli w sumie 30 nielegalnych urządzeń do gier hazardowych.

Podczas prowadzonych kontroli zabezpieczono też ponad 12,6 tys. zł, rejestratory obrazów, klucze do automatów oraz dokumentację związaną z prowadzeniem nielegalnych gier hazardowych. Zatrzymana gotówka w większości przeznaczona była do wypłaty ewentualnych wygranych.

Tylko w ostatnich dniach maja, w wyniku zaledwie trzech kontroli, funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej ujawnili 14 urządzeń do gier hazardowych.

28 maja 2020 r. podczas działań kontrolnych prowadzonych na terenie Chełma i powiatu chełmskiego funkcjonariusze Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku z Lublina ujawnili, w dwóch lokalach, 7 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Przeprowadzone na urządzeniach eksperymenty procesowe potwierdziły hazardowy charakter ujawnionych automatów.

Z kolei 24 i 26 maja 2020 r., podczas czynności wykonywanych w Puławach i Krasnymstawie, funkcjonariusze ujawnili 7 automatów do gier hazardowych oraz środki pieniężne przeznaczone na realizację wygranych w kwocie ponad 2,8 tys. zł.

Ponadto w dwóch kontrolowanych lokalach – w Chełmie i Krasnymstawie – funkcjonariusze zastali też osoby nieletnie, w związku z czym na miejsce wezwali patrole policji. Gry hazardowe często prowadzą do uzależnień są więc szczególnie niebezpieczne dla osób młodych. Dlatego też walka z hazardem jest jednym z priorytetów


materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst : Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama