Reklama

Kryminałki: Policjanci zabezpieczyli „podróbki”

Odzież oznaczoną podrobionymi znakami towarowymi ujawnili i zabezpieczyli kryminalni z komisariatu w Terespolu wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego delegatura w Białej Podlaskiej. Jak ustalili funkcjonariusze, 49-latek oferował ją do sprzedaży na targowisku. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za wprowadzenie do obrotu towarów oznaczonych podrobionym znakiem towarowym grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Wczoraj kryminalni z Komisariatu w Terespolu uzyskali informacje, że na targowisku w miejscowości Piszczac jeden ze sprzedających oferuje odzież oraz obuwie oznaczone podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego delegatura w Białej Podlaskiej sprawdzili posiadane informacje.

Podczas prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli „nielegalny towar”. Mężczyzna posiadał m.in koszulki, spodenki, skarpetki jak też buty z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 80 sztuk odzieży oraz kilka par butów.

Stoisko to obsługiwał 49-letni mieszkaniec powiatu łukowskiego. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Na poczet przyszłych kar i środków karnych policjanci zabezpieczyli od 49-latka gotówkę. Policjanci ustalają teraz wszystkie okoliczności tej sprawy. Zgodnie z Ustawą – prawo własności przemysłowej przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama