Reklama

„Pogotowie dla Samotnych”- serial współtworzony przez mieszkańca Białej Podlaskiej

Izolacja przynosi nie tylko negatywne skutki. Pomimo trudnej sytuacji w wielu artystach wyzwala pokłady energii. I tak oto mieszkaniec Białej Podlaskiej Damian Kujawski współtworzy jako aktor bardzo ciekawy serial internetowy bez wychodzenia z domu. „Pogotowie dla samotnych”, którego scenarzystką i reżyserką jest autorka popularnych powieści obyczajowych Agnieszka Walczak-Chojecka, powstało ku pokrzepieniu serc. Niedawno odbyła się internetowa premiera pierwszego odcinka.

Miniserial pt. „Pogotowie dla samotnych” to ciepła i zabawna opowieść o młodości w czasie pandemii. Odcinki długości 3 – 5 minut są zamieszczane na kanale YouTube co tydzień począwszy od 14 maja. Komedio-dramat opowiada historię osiemnastoletniej Julii, która, by pomagać młodym ludziom w czasie izolacji, zakłada internetowe Pogotowie dla samotnych. Julia wysłuchuje zmartwień innych, lecz sama także przeżywa życiowe dramaty. Lekiem na nie stają się nowo nawiązane więzi, wzmocnienie relacji z bliskimi i dystans do świata. Damian Kujawski gra chłopaka Julki, który z jednej strony stara się ją wspierać, lecz z drugiej toczy z nią wiele sporów.

Każdy odcinek dotyka innego problemu spotęgowanego przez izolację. Smutki młodych są pokazane z odpowiednią dozą humoru, a cały serial ma wydźwięk optymistyczny. Przesłanie serialu brzmi: silne więzy z bliskimi to lek nie tylko na izolację. „Pogotowie dla samotnych” oprócz wartości rozrywkowej ma też edukacyjną. Pokazuje, jak ważne są więzi międzyludzkie, nie tylko w czasie izolacji. Porusza kwestie istotne dla młodych ludzi i odnosi się do wartości takich jak: miłość, przyjaźń, chęć pomocy innym. Charakteryzuje się wyrazistymi postaciami i konfliktami budzącymi emocje, a jednocześnie przymrużeniem oka.

W każdym odcinku występują dwie osoby – Julka i uczestnik sesji online lub ktoś jej bliski (np. Kuba grany przez Damiana). Wszystkie postacie łączą się z bohaterką poprzez internet. Ułatwia to realizację serialu, przy produkcji, którego zachowywane jest w pełni bezpieczeństwo epidemiologiczne.

Główną bohaterkę – Julkę, gra Gabriela Chojecka, która wystąpiła m.in. w najnowszym filmie Lecha Majewskiego „Brigitte Bardot cudowna”, w serialach telewizyjnych „Korona królów”, „Echo serca”, czy wielokrotnie nagradzanym krótkometrażowym filmie „Córka” Mary Tamkovich, prywatnie córka autorki scenariusza.

W pozostałych rolach, oprócz Damiana Kujawskiego, zobaczymy m. in. popularną youtuberkę Emilię KrólikowskąEmiFlesh, Karinę Woźniak (znaną m.in. z serialu „Lepsza połowa”), Joannę Chułek, Annę Chwastek, Mikołaja Srokę i innych.

Agnieszka Walczak-Chojecka – scenarzystka i reżyserka serialu, łączy doświadczenie pisarskie (wydała 8 powieści obyczajowych, m.in. trzytomową Sagę Bałkańską), scenariopisarskie (ukończyła roczny kurs scenariopisarski w Story Lab Pro) oraz marketingowe (pracowała w marketingu w korporacjach).

Montażem serialu zajmuje się Iwo Biały.
Kanał YouTube serialu: Pogotowie dla samotnych – serial <<<<link>>>>
Więcej o autorce scenariusza na stronie: www.walczak-chojecka.pl


tekst i zdjęcia: Agnieszka Walczak-Chojecka
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama