Reklama

Kulturalna wiosna w Białej Podlaskiej

Bialska kultura otwiera się powoli na kontakty z mieszkańcami. Otwarcie bibliotek, Muzeum Południowego Podlasia i Galerii Podlaskiej w pewnym stopniu zastąpi brak imprez masowych, jakimi m.in. kipiały poprzednie Dni Białej Podlaskiej.

Co prawda nie udało się zrealizować planowanego na kwiecień Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego, ale organizatorzy, czyli prezydent miasta Biała Podlaska, Bialskie Centrum Kultury i Fundacja Orfeo są przekonani, że festiwal doczeka się kolejnej odsłony w drugiej połowie września. Przy okazji otwarty zostanie gotowy i czekający na publiczność amfiteatr w parku oraz odsłonięta zostanie ławeczka Bogusława Kaczyńskiego ustawiona w pobliżu Zespołu Szkół Muzycznych, które odwiedzał za życia.

Prawdopodobnie w czerwcu uruchomione zostanie bezpłatne kino samochodowe. Seanse odbywać się będą na parkingu przy ul. Narutowicza, naprzeciwko galerii handlowej Rywal. Aktualnie Bialskie Centrum Kultury pracuje nad regulaminem uczestnictwa w tym wydarzeniu oraz opracowuje repertuar, który miejmy nadzieję zaspokoi szerokie grono kinomanów. Prawdopodobnie jeszcze w czerwcu wystartuje kolejny projekt Bialskiego Centrum Kultury „E-teatr na piątek”. BCK otrzymało na ten cel dotację w wysokości 53 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach tego projektu pracownicy BCK odwiedzą z kamerą teatr dramatyczny, muzyczny i lalkowy, gdzie zarejestrowane zostaną wywiady z twórcami, reportaże i lekcje edukacyjne. Gotowe materiały trafią na fanpage BCK za pomocą YouTube. Warto odwiedzać Galerię Podlaską, gdzie do 3 czerwca eksponowane są wystawy prac Ewy Borowskiej – Kurpety i Mieczysława Skalimowskiego. We wtorki i piątki na stronie internetowej galerii oglądać można filmowe retrospekcje wystaw organizowanych od 1989 r. Jak zapewnia dyrektor BCK Zbigniew Kapela pełną parą pracują już zespoły wokalne Chwilka i Brevis oraz Kapela Ludowa Podlasiacy. Szczegóły ich działań poznamy niebawem.

tekst / zdjęcia: Istvan Grabowski

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama