Reklama

Koncert na Dzień Matki (film) (galeria)

Wzruszający i udany okazał się koncert młodych wokalistek Chwilki i Brevis, zorganizowany 26 maja z okazji Dnia Matki przez Bialskie Centrum Kultury w sali widowiskowej przy ul. Brzeskiej 41. Była piękna oprawa sceny, efektowne stroje wykonawczyń i dwaj sympatyczni prowadzący. Zabrakło tylko publiczności, bo z racji wymogów sanitarnych transmitowano go na żywo w internecie. Jeszcze raz okazało się, że uczennice obu instruktorów, czyli Ireneusza Parafiniuka i Krzysztofa Olesiejuka mają nie tylko dobre głosy, ale występy sceniczne są dla nich fantastyczną przygodą, dla jakiej warto poświęcić czas i emocje.

film: Koncert z okazji Dnia Matki w Białej Podlaskiej

Koncert dedykowaliśmy wszystkim mamom. Dlatego w jego repertuarze znalazły się piosenki z mamą w tytule lub treści. W większości pochodzą z repertuaru znanych wokalistek m.in. Anny Jantar, Violetty Villas, Majki Jeżowskiej, Edyty Geppert, Natalii Kukulskiej, a wiec są znane i lubiane. Wiele w nich ciepła i wzruszenia. I choć przeznaczyliśmy je wszystkim mamom, to najbardziej przeżywały je mamy dziewczynek, które pierwszy raz zaśpiewały na dużej scenie. Połowa wykonawczyń wtorkowego koncertu do debiutantki w wieku 6-7 lat – informuje Ireneusz Parafiniuk.

Chęć występu wyraziło 8 dziewczynek: Michalina Cyran, Helena Sacharuk, Ewelina Matejko, Maja Szydłowska, Wiktoria Szczepanowska, Lidia Sacharuk, Maja Romanowska i Zuzanna Janik, znana z telewizyjnych występów w programie Voice of Kids. Odświętne popisy wypadły znakomicie i wypada mieć nadzieję, że solistki obu bialskich grup zechcą częściej koncertować, jeśli nie w obecności licznej widowni, to choćby on line. Słowa uznania należą się dyrektorowi BCK Zbigniewowi Kapeli oraz obu instruktorom, którzy doskonale przygotowali swoje podopieczne.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Istvan Grabowski
film: Biper TV
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Zobacz galerię zdjęć:

Galeria:

Autor zdjęć:
Mariusz Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama