Reklama

XV sesja Rady Miasta Biała Podlaska. Radni głosować będą m.in. nad częściowym zniesieniem zakazu wjazdu do parku Radziwiłłowskiego

Termin wydarzenia: 29 maja 2020
, godz. 10:00
Informujemy, że w dniu 29 maja (piątek) o godz. 10:00 w Urzędzie Miasta Biała Podlaska, (ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 3) w sali konferencyjnej nr 238, odbędzie się XV sesja Rady Miasta Biała Podlaska.

Radni podejmą pod głosownie m.in. uchwałę w sprawie udostępnienia ciągu komunikacyjnego w zespole zamkowo-parkowym Radziwiłłów w Białej Podlaskiej dla pojazdów dowożących dzieci i młodzież na zajęcia w szkole muzycznej, bibliotece, muzeum a także osób korzystających z usług NFZ.

Projekt uchwały przewiduje pozwolenie na wjazd na teren zespołu w dni powszednie (od poniedziałku do piątku), w godz. 8:00-20:00 dla: pojazdu samochodowego dowożącego: dzieci, młodzież lub osoby dorosłe na okres
do 20 minut; taksówek na wyznaczonych dla nich miejscach do postoju oczekujących na odbiór klienta do 10 minut, pojazdów osób niepełnosprawnych, które posiadają orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, w zakresie schorzeń narządu ruchu lub neurologicznych, albo dla opiekunów prawnych tych osób; pojazdów zaopatrzenia, w czasie dostaw towarów na czas do 30 minut; pojazdów wykonujących prace porządkowe, remontowe lub modernizacyjne na podstawie pisemnego zezwolenia wydanego przez Urząd Miasta; Innych pojazdów na podstawie pisemnego, okresowego zezwolenia wydanego również przez magistrat. 

Kontrolę sprawować miałby organy kontroli ruchu drogowego, Straż Miejska oraz osoby uprawnione przez Urząd Miasta. Aby wjechać na teren parku osoba musiałaby posiadać dokument potwierdzający uprawnienie do wjazdu w postaci aktualnego zaświadczenia potwierdzającego naukę w szkole muzycznej, karty czytelnika Miejskiej Biblioteki Publicznej lub uprawnienia wydanego przez instytucje kultury funkcjonujące na terenie zespołu zamkowo-parkowego. W przypadku, kiedy osoba wjechałaby do parku autem i nie posiadała takiego dokumentu, zostałaby ukarana mandatem. 

„W związku z licznymi prośbami i protestem rodziców dzieci uczęszczających do instytucji kultury (Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina, Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Południowego Podlasia) oraz mieszkańców miasta próbujących dostać się do Lubelskiego Oddziału NFZ, znajdujących się na terenie zespołu parkowego Radziwiłłów w Białej Podlaskiej, po zamknięciu w dniu 7.02.2020 roku bramy wjazdowej, dostrzegamy pilną potrzebę uregulowania zasad korzystania z drogi wewnętrznej prowadzącej do w/w instytucji” – piszą w uzasadnieniu do uchwały radni Klubu Zjednoczonej Prawicy.

Radni głosować będą również nad uchwałą w sprawie zmian zasad  uchwalania budżetu obywatelskiego i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami w tej sprawie oraz  uchwałą w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dotyczącego „Lotniska – strefy gospodarczej”.

 

źródło: BIP Urząd Miasta w Białej Podlaskiej
zdjęcie: arch. Radio Biper

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama