Reklama

Kryminałki: Oszustwa internetowe i nietrzeźwi kierowcy

Biała Podlaska: Uszkodzenie bramy wjazdowej. // Lubenka: 46 letni kierowca zatrzymany podczas jazdy autem pomimo Sądowego orzeczenia o zakazie kierowania pojazdami. // Biała Podlaska: Mieszkaniec oszukany podczas zakupu książek poprzez internet. // Biała Podlaska: Mieszkanka woj. wielkopolskiego oszukała mieszkankę miasta podczas sprzedaży poprzez internet używanej torebki. // Biała Podlaska: Mieszkaniec Kraśnika oszukany przez osobę oferującą sprzedaż auta. // Klonownica Duża: 29 letni kierowca, uczestnik zdarzenia drogowego w stanie nietrzeźwości. // Tuczna: Włamanie do niezamieszkałego domu i kradzież dużej ilości urządzeń i sprzętu. // Komarno: Mieszkanka oszukana podczas zakupu wózka dziecięcego poprzez internet. // Międzyrzec Podlaski: 57 letni kierowca z Łukowa z 1,9 promilem alkoholu w organizmie. // Biała Podlaska: Mieszkaniec oszukany podczas zakupu dwóch gier poprzez internet. // Terespol: 48 latek wytwarzał i handlował alkoholem niewiadomego pochodzenia.

14.05.2020 r. BIAŁA PODLASKA, 
Nieznany sprawca dokonał uszkodzenia bramy wjazdowej na szkodę zgłaszającej mieszkanki Warszawy. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

21.05.2020 r. LUBENKA, 
Funkcjonariusze Zespołu Patrolowo- Interwencyjnego KP Wisznice podczas kontroli drogowej ujawnili, że 46-letni mieszkaniec gm. Łomazy kierował pojazdem VW Passat wbrew orzeczonemu przez Sąd zakazowi kierowania pojazdami mechanicznymi. Postępowanie prowadzi KP Wisznice.

09.05.2020 r. BIAŁA PODLASKA, 
Policjanci powiadomieni zostali o oszustwie na szkodę mieszkańca Białej Podlaskiej. Nieznany sprawca na portalu ogłoszeniowym oferował do sprzedaży komplet 7 książek. Pomimo, że pokrzywdzony wpłacił pieniądze na wskazane konto nie otrzymał zamówionego towaru jak też zwrotu pieniędzy.

21.05.2020r. BIAŁA PODLASKA, 
Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Białej Podlaskiej, w toku wykonywanych czynności do sprawy dotyczącej doprowadzenia mieszkanki Białej Podlaskiej do niekorzystnego rozporządzenia pieniędzmi w kwocie ponad 700 zł przez n/n sprawcę podczas transakcji kupna/sprzedaży używanej torebki dokonanej za pośrednictwem serwisu internetowego, ustalili, że sprawcą oszustwa jest 24-letnia mieszkanka woj. wielkopolskiego. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

19.05.2020 r. BIAŁA PODLASKA, 
Policjanci powiadomieni zostali o oszustwie na szkodę mieszkańca Kraśnika. Nieznany sprawca na portalu ogłoszeniowym oferował do sprzedaży samochód osobowy za kwotę 16 000 zł. Po otrzymaniu zaliczki od pokrzywdzonego na podany numer rachunku bankowego zerwał kontakt z kupującym. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

23.05.2020 r. KLONOWNICA DUŻA, 
F-sze Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Białej Podlaskiej w trakcie wykonywania czynności na miejscu zdarzenia drogowego ujawnili, że 29-letni mieszkaniec (gm. Rokitno), kierował samochodem m-ki Audi, będąc w stanie nietrzeźwości: 0,96 promila alkoholu w organizmie. Postępowanie prowadzi KP Janów Podlaski.

10.05.2020 r. gm. Tuczna
Nieznany sprawca w nieustalony sposób dostał się do zamkniętego niezamieszkałego domu skąd dokonał zaboru w celu przywłaszczenia mienia w postaci m.in.: kosy spalinowej, pilarki spalinowej, hydroforu elektrycznego z silnikiem i pompą, przedłużaczy elektrycznych, butli gazowej, wiatrówki czy zabytkowego radia na szkodę mieszkańca Białej Podlaskiej. Postępowanie prowadzi KP Wisznice.

18.05.2020 r. KOMARNO,
Policjanci powiadomieni zostali o oszustwie na szkodę mieszkanki gm. Konstantynów. Nieznana osoba na portalu ogłoszeniowym oferowała do sprzedaży wózek dziecięcy. Pomimo wpłacenia pieniędzy na podany rachunek bankowy pokrzywdzona nie otrzymała zamówionego towaru, sprzedający zerwał z nią kontakt i do chwili obecnej nie zwrócił wpłaconych pieniędzy. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

23.05.2020 r. MIĘDZYRZEC PODLASKI, ul. Brzeska 
Funkcjonariusze Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego KP Międzyrzec Podlaski zatrzymali kierującego samochodem osobowym marki Toyota 57-letniego mieszkańca gm. Łuków znajdującego się w stanie nietrzeźwości: 1,9 promila alkoholu w organizmie. Postępowanie prowadzi KP Międzyrzec Podlaski.

18.05.2020 r. BIAŁA PODLASKA, 
Policjanci powiadomieni zostali o oszustwie na szkodę mieszkańca Białej Podlaskiej. Nieznany sprawca, wykorzystując ogłoszeniowy portal internetowy zaoferował sprzedaż dwóch gier, za które przyjął zapłatę, a następnie nie przesłał ich kupującemu oraz nie zwrócił wpłaconych pieniędzy. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

22.05.2020r. gm. Terespol
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KP w Terespolu, na podstawie informacji własnej ustalili, że 48-letni mieszkaniec gm. Terespol, w miejscu swojego zamieszkania wyrabia i sprzedaje wyroby alkoholowe niewiadomego pochodzenia. W czasie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych zabezpieczono alkohol niewiadomego. Ustalono również osobę, która dokonała zakupu w/w alkoholu. Postępowanie prowadzi KP Terespol.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama