Reklama

Koronawirus. Statystyki w powiecie bialskim i Białej Podlaskiej – 26.05

Przedstawiamy aktualną sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu bialskiego i Białej Podlaskiej. Dane na 26 maja.

* Mapa przedstawia wszystkie zdiagnozowane przypadki zakażenia koronawirusem na terenie miasta Biała Podlaska i powiatu bialskiego od początku wybuchu epidemii. 

W mieście Biała Podlaska do tej pory wykryto 5 przypadków wystąpienia wirusa SARS-CoV-2 (6.04 – 1 osoba, 08.04 – 2 osoby, 9.04 – 1 osoba, 16.04 – 1 osoba), natomiast w powiecie bialskim stwierdzono 4 przypadki (24.04 – jedna osoba, 24.05 – trzy osoby).

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie informuje, że kwarantanną objętych są obecnie 194 osoby (o 11 więcej w ciągu ostatniej doby), 3 osoby objęte są nadzorem epidemiologicznym. Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem zarażania koronawirusem w ciągu 24 godzin wzrosła o 1 osobę. 

W Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym WSzS w Białej Podlaskiej nie ma hospitalizowanych pacjentów z pozytywnym wynikiem na koronawirusa.

Na terenie województwa lubelskiego działa 7 laboratoriów, które wykonują testy diagnostyczne w kierunku koronawirusa SARS- CoV-2, w ciągu ostatniej doby przebadały 670 osób.

 

źródło: wsselublin.pis.gov.pl / Magdalena Us, rzecznik prasowy WSzS w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama