Reklama

Małaszewicze: Setna rocznica urodzin Jana Pawła II

18 maja obchodziliśmy 100. rocznicę urodzin wielkiego Polaka – Jana Pawła II. Mimo pandemii, uczniowie Zespołu Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach mieli okazję przypomnieć sobie tę niezwykłą i wyjątkową postać, człowieka, który swoim życiem i posługą zmienił oblicze świata. Wychowankowie naszego przedszkola uczcili pamięć Jana Pawła II wykonując wspólnie z rodzicami dekorację związaną z setną rocznicą Jego urodzin w oknie swojego domu.

Samorząd Uczniowski we współpracy z nauczycielami religii i muzyki oraz wychowawcami klas I-III zorganizował akcję: Cała szkoła śpiewa ulubioną pieśń Jana Pawła II – „Barkę”. Ze względu na zaistniałą sytuację nie mogliśmy na żywo podziwiać talentów wokalnych naszych uczniów, ale zrekompensowały nam to filmiki z występami solowymi i rodzinnymi, których otrzymaliśmy naprawdę imponującą ilość.

W hołdzie Papieżowi zorganizowany został również konkurs plastyczny dla klas I-III: „Laurka dla Świętego Jana Pawła II” i klas V-VIII: „Kartka z napisanymi życzeniami dla Świętego Jana Pawła II w 100. rocznicę urodzin.” Celem konkursu było: rozwijanie wyobraźni oraz twórczych umiejętności dzieci i młodzieży inspirowanych życiem i działalnością Jana Pawła II, kultywowanie pamięci o naszym rodaku oraz promowanie młodych talentów. Na konkurs wpłynęły 33 prace: 17 z klas I-III i 16 z klas V-VIII. W kategorii klas młodszych I miejsce zajęła Nina Rydz, kl. II; II miejsce – Julia Knigawka, kl. Ia; III miejsce – Piotr Naumiuk, kl. II; wyróżnienie otrzymał Bartosz Naumiuk, kl. II. Wśród uczniów klas V-VIII I miejsce przypadło Zofii Kurkowiak, kl. VIIa; II – Adamowi Walencikowi, kl. VIIb, III – Karinie Włodarczyk, kl. Va. Wyróżnienia otrzymali: Dominika Gawryluk, VIIa i Szymon Kasprowicz, kl. VIb.

Podczas kształcenia na odległość uczniowie mieli również okazję przypomnieć sobie wiele cennych myśli – przesłań, które dla wielu z nas pozostają życiowym drogowskazem i są ciągle aktualne, zwłaszcza dzisiaj – dają nadzieję na lepsze jutro. Niezwykle trafne przesłania przytoczył uczeń klasy VIb – Miłosz Juśkiewicz w przygotowanej specjalnie na tę okoliczność prezentacji multimedialnej.

Ogromne zaangażowanie naszych uczniów świadczy niewątpliwie o tym, że Jan Paweł II – wielki Polak jest wciąż żywy w pamięci dzieci i młodzieży oraz bliski im sercu – podsumowuje Katarzyna Krawczyk – dyrektor Zespołu Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach.

materiał:  Zespół Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach
tekst i zdjęcia:  Zespół Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach
opracowanie:  Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama