Reklama

W Mielniku powstaną nowe atrakcje turystyczne

Już wkrótce w Mielniku ruszą prace przy budowie atrakcyjnej infrastruktury edukacyjno-rekreacyjnej na Górze Rowskiej oraz na terenie Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego „Głogi”. Działania wpisują się w projekt pn. "Ochrona i promocja różnorodnych siedlisk kserotermicznych w gminie Mielnik". 

W ramach projektu na terenie Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego „Głogi” powstaną ścieżki edukacyjne oraz infrastruktura turystyczno-rekreacyjna. Na Górze Rowskiej natomiast powstaną platformy widokowe, które połączone będą pochylnią oraz schodami. Wokół zainstalowane będą konstrukcje plenerowe, ławki, tablice informacyjne oraz kosze na śmieci. Widoki z góry będzie można podziwiać przez zainstalowaną na platformie lunetę. 

Całkowita wartość projektu to  1 991 019,41 zł.

Góra Rowska jest charakterystycznym punktem widokowym w Mielniku z którego rozpościera się malowniczy widok na dolinę Bugu. Jedną z wielu atrakcji w Mielniku jest występowanie tu ciepłolubnej roślinności pontyjskiej, wśród której spotkać można wiele kolorowych kwiatów i rzadkich gatunków pochodzących z południowej Europy oraz stepów ukraińskich. Roślinność ta porasta kilka tutejszych wzgórz w tym m.in. Górę Rowską. 

Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego „Głogi”  chroni fragmenty krawędzi przełomowej doliny Bugu. Charakterystycznym elementem zespołu są dobrze zachowane utwory polodowcowe w postaci serii wzniesień o znacznej wysokości względnej, poprzecinane siecią wąwozów powstałych w wyniku działalności erozyjnej wód, spływających z wysoczyzny do doliny Bugu. Rośnie tu wiele ciekawych i zróżnicowanych zbiorowisk gatunków  kserotermicznych.

źródło / grafiki: UG w Mielniku

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama