Reklama

11 bialskich szkół otrzyma 50 laptopów w ramach projektu „Zdalna Szkoła”

Miasto kupiło 50 laptopów dla 11 szkół prowadzonych przez Gminę Miejską Biała Podlaska. Laptopy umożliwią uczniom, którzy mają utrudniony dostęp do komputerów, realizację podstawy programowej w warunkach domowych. 

Wartość zakupionego sprzętu to 119 556 zł, z czego blisko 20 tys. zł to pieniądze z budżetu miasta. Zakup laptopów był możliwy dzięki dofinansowaniu w ramach projektu „Zdalna Szkoła”. Pierwsze laptopy zostały przekazane już przez prezydenta Michała Litwiniuka do Zespołu Szkół Specjalnych i IV LO im. Stanisława Staszica. 

Miasto złożyło również wniosek na zakup kolejnych 65 laptopów w ramach programu „Zdalna Szkoła plus”.

***

Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”. Projekt grantowy pn.: Zdalna Szkoła – oznacza wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Operatorem jest Ministerstwo Cyfryzacji.

 

źródło / zdjęcia: UM w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

  1. 50 laptopów dla 11 szkół 😀 Hahaha 😀 No naprawdę dużo 😀 Hahaha 😀 A co z tymi co internetu nie mają?? 😀 Albo mają pato rodzinkę?? 😀

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama