Reklama

„Książka bez pieniążka”. Pomóż stworzyć bibliotekę na kółkach dla bialskiego hospicjum

"Książka bez pieniążka", to akcja młodych wolontariuszy, której celem jest stworzenie  mobilnej biblioteczki dla podopiecznych hospicjum w Białej Podlaskiej. Zbiórka książek rusza dziś i potrwa do 6 czerwca. 

Akcja odbywa się w ramach ogólnopolskiego projektu ,,Czas na Młodzież”, którego celem jest podniesienie kompetencji ludzi w przedziale wieku 15-29, aby przygotować ich do wolontariatu oraz zwiększyć ich szanse na rynku pracy. Przedsięwzięcie realizowane jest we współpracy z Centrum Wolontariatu Caritas w Białej Podlaskiej i bialskiego hospicjum. 

– Pomysł na zorganizowanie zbiórki książek nasunęła nam nasza koordynatorka. Okazał się bardzo trafny z uwagi na współpracę Caritasu z Bialskim Hospicjum. Celem naszego projektu jest stworzenie biblioteki na kółkach dla hospicjum, aby zwiększyć zakres literatury czytanej seniorom przez wolontariuszy. Mamy nadzieje że nasz projekt będzie pozytywnie odebrany i nasza lokalna społeczność chętnie się do niego włączy – wyjaśnia jedna z wolontariuszek Anna Konasiuk.

Książki można przynosić do stałych punktów zlokalizowanych na terenie Białej Podlaskiej:

  • BARWNA Biblioteka Multimedialna dla dzieci i młodzieży (ul. Warszawska 12 C)
  • Miejska Biblioteka Publiczna – Filia nr 1 ( al. 1000-lecia 35)
  • Parafia pod wezwaniem Św Michała Archanioła (ul. Pokoju)
  • Urząd Miasta (ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 3).

W miejscach tych wystawione są specjalne kartony oraz plakat z informacją o akcji. Organizatorzy zbiórki przewidują też punkty mobilne. 

– Po zakończonej zbiórce zakupimy również wózki na których książki będą przechowywane, tak aby wolontariusze mieli lepszy dostęp do książek – zapewnia Anna Konasiuk.

 Wszystkie aktualne informacje o prowadzonej zbiórce śledzić można na stronach akcji na portalach społecznościowych: >>> Facebook <<< i >>> Instagram <<<. 

 

info / grafiki: Organizatorzy akcji „Książka bez pieniążka”

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama