Reklama

Województwo: Cios w hazard

- Lubelska Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymała 5 automatów do urządzania nielegalnych gier hazardowych. - Działania prowadzone były w Lublinie i na terenie powiatu lubelskiego.

19 maja 2020 r. funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej wspomagani przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie prowadzili działania kontrolne na terenie powiatu lubelskiego.

W wyniku kontroli przeprowadzonej w lokalu zlokalizowanym w Trojaczkowicach mundurowi ujawnili 3 urządzenia do gier hazardowych. Przeprowadzone na automatach eksperymenty procesowe potwierdziły ich hazardowy charakter.

Z kolei w wyniku przeprowadzonej dzień wcześniej (18 maja 2020 r.) kontroli w jednym z lokali w centrum Lublina funkcjonariusze Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku zabezpieczyli 2 automaty do gier hazardowych. Również w tym przypadku hazardowy charakter urządzeń potwierdziły przeprowadzone eksperymenty procesowe.

W trakcie czynności zabezpieczono też klucze do kasowania punktów, dokumentację dotycząca nielegalnych gier hazardowych, środki pieniężne na realizację wygranych w kwocie 1550 zł oraz monitoring.

Postępowania karne skarbowe w zakresie urządzania nielegalnych gier prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy.

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama