Reklama

Kryminałki: Jechał bez uprawnień i stracił panowanie nad motocyklem

Wczoraj wieczorem w m. Wólka Plebańska doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierujący motocyklem 24-latek na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. By nie zderzyć się czołowo z jadącym z przeciwka autem zjechał do rowu. Mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Z uwagi na okoliczności zdarzenia sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 19:20 w miejscowości Wólka Plebańska. Z ustaleń mundurowych wynika, że kierujący motocyklem marki Suzuki, 24-letni mieszkaniec powiatu lubartowskiego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu. By nie zderzyć się czołowo z jadącym z przeciwka autem motocyklista zjechał do rowu po lewej stronie jezdni. Siła rozpędu motocykla była tak duża, że sam już jednoślad przejechał na przeciwległy pas zatrzymując się w rowie. Tam też spadł hełm ochronny mężczyzny. Prawdopodobną przyczyna zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.

Na miejscu mundurowi potwierdzili, że motocyklem kierował 24-letni mieszkaniec pow. lubartowskiego. Ustalili też, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem tej kategorii.

W chwili zdarzenia 24-latek był trzeźwy. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. W wyniku zdarzenia mężczyzna przewieziony został do szpitala. Na szczęście obrażenia ciała, których doznał nie okazały się groźne, a całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Z uwagi na okoliczności zdarzenia policjanci odstąpili od postępowania mandatowego, a sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę na drodze. Przypominamy, że wsiadając za kierownicę w swoich rękach mamy nie tylko własne zdrowie i życie, ale jesteśmy odpowiedzialni również za innych uczestników ruchu drogowego. Nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama