Reklama

„Nie zastąpi Ciebie nikt”. Urodziny Papieża (galeria)

„Nie zastąpi Ciebie nikt”. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wólce Dobryńskiej uczcili 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II. W 2019 r. uchwałą przyjętą przez Sejm ustanowiono rok 2020 Rokiem Jana Pawła II. Informujemy od jakiegoś już czasu o inicjatywach, akcjach i wydarzeniach z urodzinami papieża związanymi. Wólka Dobryńska przybrała kolory biało-żółto-niebieskie - kolory papieskie.

W uzasadnieniu uchwały podkreślono, że Jan Paweł II zajmuje szczególne miejsce w historii Polski i Europy: „Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża wdzięczność i oddaje hołd Wielkiemu Papieżowi św. Janowi Pawłowi II, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa uczył nas otwartości, wyrozumiałości, ale i odwagi w obronie wartości chrześcijańskich, na których oparta jest Polska i Europa. Niech nauczanie i wielkie dziedzictwo, które pozostawił św. Jan Paweł II będzie dla naszego narodu wciąż inspiracją do budowania Polski wolnej i sprawiedliwej” – napisano w dokumencie. Karol Wojtyła był jedną z najważniejszych postaci XX w., jego nauczanie i świadectwo wciąż poruszają serca i umysły milionów ludzi na całym świecie. Nauczał o pokoju, wzajemnym szacunku i przykazaniu miłości.

Wczoraj 18 maja 2020 r. obchodzono setną rocznice urodzin Świętego Jana Pawła II, gdyby nie epidemia koronawirusa, to znaczna część Polski świętowałaby hucznie i tłumnie setne urodziny naszego wspaniałego rodaka. W wyjątkowy sposób społeczność szkolna ze Szkoły Podstawowej w im. Marii Konopnickiej w Wólce Dobryńskiej uczciła setne urodziny Jana Pawła II. Uczniowie, rodzice i nauczyciele w ten szczególny dzień, wykonali flagi, kotyliony i latawce w kolorach papieskich. Powstały piękne zdjęcia w odświętnych biało–żółtych strojach. Z przysłanych zdjęć został stworzony wyjątkowy filmik pt. „Nie zastąpi Ciebie nikt” na cześć urodzin Jana Pawła II, który na zawsze jest w naszych sercach i naszej pamięci.

 

materiał: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wólce Dobryńskiej
tekst: Wioleta Prokopiuk
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Wioleta Prokopiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama