Reklama

Warszawska. Czasowe większe utrudnienia przy Kopernika i Sucharskiego (galeria)

Warszawska nabiera rumieńców. Bialska firma Tre-Drom sukcesywnie dokonuje kolejnych prac. Chyba nikomu nie trzeba przypominać, że trwa II etap przebudowy najważniejszej, zachodniej arterii komunikacyjnej Biała Podlaska. Rumieńce w najbliższych dniach pojawią się zapewne na większości twarzy kierowców. Niestety ale nie unikniemy zamknięcia całkowitego skrzyżowania z ulica Kopernika. Następnie czeka kierowców zamknięcie skrzyżowania z ulicą Sucharskiego.

Dobre, a nawet bardzo dobre informacje przekazujemy z odcinka od strony wjazdowej do Białej Podlaskiej. Krawężniki, chodnik po stronie północnej a co ważniejsze asfalt pojawił się już na większym odcinku przebudowanej ulicy. Gotowe są skrzyżowania z ulicami Spacerową i Pokoju. Chodnik sięga ulicy Makaruka.

Większość sił i środków rzucone zostanie od poniedziałku na skrzyżowanie Warszawskiej z Kopernika. Już przeprowadzono tu większość prac rozbiórkowych i usuwających stare nawierzchnie asfaltowe. Śladu nie ma po słynnej, część kierowców – szczególnie tych przyjezdnych, korzystających z tego szlaku po raz pierwszy, wprowadzającej w błąd wysepce.

Warszawska przy skrzyżowaniach uzyskuje szersze światło poprzez przebudowę. To miejsce na wyznaczenie lewoskrętów. Pojawiły się za to wyspy przy skrzyżowaniach ze Spacerową i Pokoju. W tych miejscach powstały też przejścia dla pieszych, uzyskały one też oświetlenie punktowe dedykowanych lamp drogowych LED.

Wykonywane są ostatnie prace przy układaniu kostki kamiennej zatok autobusowych. Prace przy chodnikach i ścieżce rowerowej rozpoczęto w okolicach biurowca Mazowieckich Gazociągów, to już strona południowa ulicy, sukcesywnie krawężniki deptaka i szlaku dla jednośladów przenoszone będą kolejne metry w stronę skrzyżowania z ulicą Kleberga.                   

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama