Reklama

Polecamy: Trzymaj formę z Kolorowym i Zdrowym Tygodniem!

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wólce Dobryńskiej, mimo trwającej kwarantanny społecznej, nie próżnują i aktywnie uczestniczą w różnych szkolnych akcjach. Tym razem licznie uczestniczyli w projekcie edukacyjnym pod hasłem "Trzymaj formę z kolorowym i zdrowym tygodniem!”.

Projekt realizowany był w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj formę”! Celem programu było: propagowanie zdrowego stylu życia w zakresie form aktywnego wypoczynku i właściwego odżywiania, uświadomienie uczniom wieloaspektowości pojęcia ,,zdrowie” oraz możliwości wpływania na jego stan. Podczas kolorowego i zdrowego tygodnia, który trwał od 11.05.2020 r. do 15.05.2020 r. uczniowie oraz rodzice wykonywali różnorodne wyzwania, które zostały przedzielone na każdy dzień tygodnia.

Tydzień z „Trzymaj formę!” uświadomił uczniom i rodzicom, że aktywny styl życia jest zdrowy, przyjemny i łatwo osiągalny dla wszystkich niezależnie od wieku, płci i aktualnej sprawności fizycznej. Nauczmy się odpowiedzialności za własne zdrowie. Rozwijajmy zdrowe nawyki żywieniowe i podejmujmy aktywność fizyczną w czasie wolnym. Dbajmy o zdrowy styl życia!

Codziennie było inne hasło, a także kolor stroju, tak więc:
– Poniedziałek – kolor niebieski, hasło „Chcesz być zdrowy nie stroń od wody”. Popularyzacja picia wody niegazowanej wśród uczniów. Uczniowie mieli za zadanie wymyślać hasło promujące picie wody.

– Wtorek- kolor zielony, hasło „ Chorobie precz – nowalijki jedz”. Właściwości odżywcze nowalijek. Pokazanie swojej założonej hodowli nowalijek.

– Środa- kolor biało- czarny, hasło „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Propagowanie aktywności fizycznej. Uczniowie wykonywali rożne ćwiczenia.

– Czwartek- kolor czerwony, hasło „Miej serce do zdrowia”. Profilaktyka chorób serca. Mierzenie ciśnienia tętniczego. Spotkanie online z lekarzem.

– Piątek- kolor „kolorowy”, hasło „Kanapkowy zawrót głowy”. Śniadanie jako najważniejszy posiłek dnia oraz zdrowe produkty, które powinnyśmy wybierać na śniadanie.

 

 

materiał:  Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wólce Dobryńskiej
tekst i zdjęcia: Wioleta Prokopiuk
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama