Reklama

Zespół Żłobków i przedszkola wznawiają działalność

Prezydent miasta Michał Litwiniuk zdecydował o wznowieniu od 18 maja 2020 r. działalności przez bialskie przedszkola oraz Zespół Żłobków Miejskich. 

– W okresie pandemii jest to decyzja trudna, którą przez władze państwowe został obciążony samorząd. Decyzja rządu o możliwości otwarcia placówek nie była z samorządem konsultowana, a to on odpowiada za bezpieczeństwo dzieci i pracowników – tłumaczy prezydent miasta. 

Z analizy przeprowadzonej przez dyrektorów wynika, że 20% rodziców będzie chciało skorzystać z częściowego uruchomienia placówek.

W pierwszej kolejności z opieki w przedszkolach powinny skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu. Pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

W ciągu ostatnich dni pracownicy urzędu miasta oraz dyrektorzy placówek podjęli wszelkie potrzebne działania, aby przygotować jednostki do częściowego otwarcia. Wdrażane są rekomendacje Głównego Inspektora Sanitarnego. Pracownicy dostosowali pomieszczenia i wyposażenie do warunków częściowego otwarcia. Dokonano zakupów środków ochrony osobistej m. in. rękawiczek i fartuchów, tak aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa. Placówki dysponują niezbędną ilością środków dezynfekujących.

Powiatowy Inspektor Sanitarny poinformował prezydenta, że po spełnieniu wytycznych i procedur wewnętrznych, nie widzi przeszkód do otwarcia przedszkoli i żłobków w naszym mieście. Dyrektorzy przygotowali wewnętrzne procedury bezpieczeństwa, które zostały przesłane do analizy i oceny przez służby sanitarne.

W tym tygodniu wszystkie placówki otrzymają tę ocenę procedur wewnętrznych i dostosują się do wszystkich ewentualnych uwag.

Prezydent Michał Litwiniuk wspólnie z dyrektorami placówek podejmują wszelkie działania, aby częściowo uruchomione placówki stały się miejscem bezpiecznym dla najmłodszych.

 

tekst / zdjęcie: UM w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama