Reklama

Reklama

Biała Podlaska przygotowuje się do częściowego otwarcia szkół

Prezydent Michał Litwiniuk spotkał się z dyrektorami bialskich szkół, by omówić przygotowania w związku z ogłoszeniem przez Ministra Edukacji Narodowej etapowego, częściowego otwarcia szkół.

Posłuchaj ważnego spotu:

Dla prezydenta – organu prowadzącego szkoły – oraz ich dyrektorów priorytetem we wszelkich działaniach szkoły w okresie częściowego otwarcia jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim pracownikom placówki. Prezydent i dyrektorzy podczas spotkania omówili wytyczne Ministra Edukacji Narodowej z 13 maja 2020 r. w sprawie częściowego otwarcia szkół oraz dokonali analizy zagrożeń i problemów związanych z otwarciem szkół.

Prezydent polecił podjęcie działań przygotowujących placówki do ich częściowego otwarcia. Dyrektorzy przedstawili i omówili stan przystosowania szkół do kolejnych etapów częściowego otwarcia. Przyjęto plan kolejnych działań i zadań w zakresie przygotowania szkół i organizację pracy szkoły w kolejnych etapach otwarcia. Omówione zostały metody i sposoby pracy z uczniami przebywającymi na terenie szkoły.

Prezydent zobowiązał dyrektorów do przygotowania wewnętrznych procedur bezpieczeństwa, które mają być skierowane do zaopiniowania przez służby sanitarne. Dyrektorzy zostali zobowiązani do niezwłocznego zebrania informacji na temat potrzeb rodziców i uczniów w obszarach, w których szkoły rozpoczną działalność. Określono listę potrzeb szkół w zakresie zapewnienia nauczycielom i pracownikom środków ochrony osobistej. O kolejnych decyzjach rodzice i uczniowie będą informowani na bieżąco przez szkoły.

materiał: Urząd Miasta Biała Podlaska
tekst: Gabriela Kuc-Stefaniuk rzecznik Urzędu Miasta Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama