Reklama

Policjant pomógł rannemu bocianowi

Policjant wisznickiego komisariatu w czasie wolnym od służby podjął dość niecodzienną interwencję. Złapał rannego bociana oraz zaopiekował się nim do czasu odebrania go przez pracowników Urzędu Gminy w Wisznicach. Dzięki szybkiej reakcji ptak trafił  już pod specjalistyczną opiekę.

Policjanci każdego dnia dbają o bezpieczeństwo mieszkańców swojego rejonu, strzegą porządku i przestrzegania prawa. Często również poza służba podejmują interwencje i niosą pomoc tym, którzy jej potrzebują. Zdarza się, że zdarzenia takie nie dotyczą tylko „ludzkich spraw”  

W miniony poniedziałek sierż. szt. Piotr Warowny, funkcjonariusz wisznickiego komisariatu w czasie wolnym od służby podjął dość niecodzienną interwencję. Kiedy dowiedział się, że nieopodal jego domu, na niezamieszkałej posesji znajduje się ranny bocian jego reakcja była natychmiastowa. Policjant postanowił pomóc cierpiącemu ptakowi. Widać było, że ten ma złamane skrzydło i nie może latać. Bocian był też wyczerpany i miał problemy z poruszaniem się.  

Funkcjonariusz złapał wystraszonego ptaka, którego zabrał ze sobą.  O całym zdarzeniu powiadomił również pracowników Urzędu Gminy w Wisznicach. Dzięki szybkiej reakcji ptak trafił pod specjalistyczną opiekę. Wczoraj przewieziony został do ośrodka opieki nad dzikimi ptakami.

 

tekst / zdjęcie: podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, KMP w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama