Reklama

Kryminałki: Stracił panowanie nad motocyklem, był nietrzeźwy

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 43-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego. Mężczyzna kierując motocyklem stracił panowanie nad pojazdem. W chwili zdarzenia był nietrzeźwy. Urządzenie wykazało ponad pół promila alkoholu w jego organizmie. W takim stanie przewoził nastoletnią pasażerkę. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 18:00 w miejscowości Sitno. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 43-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego kierując motocyklem m-ki Kawasaki stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił jednoślad. W chwili zdarzenia 43-latek był nietrzeźwy. Urządzenie wykazało ponad pół promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo kierowca motocykla w takim stanie przewoził nastoletnią pasażerkę. W wyniku zdarzenia do szpitala trafili obydwoje uczestnicy. Na szczęście obrażenia pasażerki nie okazały się groźne. 43-latek odpowiadał będzie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z obowiązującymi przepisami czyn ten zagrożony jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę do wsiadających za kierownicę. Pamiętajmy, że w swoich rękach mamy nie tylko własne zdrowie i życie, ale jesteśmy odpowiedzialni również za innych uczestników ruchu drogowego! Za kierownicą pojazdu powinniśmy być trzeźwi i wypoczęci.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama