Reklama

Kryminałki: Odpowie za wyrabianie i sprzedaż alkoholu

Policjanci z komisariatu w Terespolu ujawnili na terenie jednej z posesji w gm. Kodeń aparaturę do destylacji alkoholu, beczki z zawartością tzw. „zacieru” oraz gotowy już produkt. Wczoraj 54-letni właściciel posesji usłyszał zarzuty. Wyrabianie napojów spirytusowych bez odpowiedniego wpisu do rejestru jest zakazane i podlega karze do roku pozbawienia wolności. Zabroniona jest również sprzedaż takiego alkoholu.

Kryminalni z komisariatu w Terespolu w trakcie wykonywania czynności służbowych weszli na teren jednej z posesji w gm. Kodeń. Z informacji policjantów wynikało, że zamieszkujący ją 54-latek produkuje alkohol, bez wymaganego zezwolenia. Na miejscu potwierdzili posiadane informacje. W piwnicy budynku ujawnili i zabezpieczyli aparaturę służącą do destylacji alkoholu „domowym sposobem”, beczki z zawartością 90 litrów tzw. „zacieru” oraz 4 litry gotowego już produktu. W trakcie rozmowy z policjantami mężczyzna oświadczył, że ujawniona aparatura służyła mu „kiedyś” na własny użytek.

Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że 54-latek sprzedaje wyprodukowany bez zezwolenia alkohol. Potwierdził to zebrany w sprawie materiał dowodowy. Wczoraj mężczyźnie przedstawiono zarzuty.

Obowiązujące w Polsce przepisy zabraniają produkcji alkoholu bez odpowiedniego wpisu do rejestru. Czyn taki jest traktowany jako przestępstwo zagrożone kara pozbawienia wolności do roku. Zabroniona jest również sprzedaż takiego alkoholu.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama