Reklama

Pomoc w walce z pandemią: Środki ochrony indywidualnej odprawione w OC w Małaszewiczach

- 9 maja br. funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Małaszewiczach odprawili 36 tys. sztuk kombinezonów ochronnych oraz ochraniaczy na buty, nieodzownych w czasie pandemii. - Towar przyjechał do Polski transportem kolejowym z Chin. - Przesyłki tego typu Krajowa Administracja Skarbowa odprawia priorytetowo.

W kontenerze, który przyjechał z Chin tzw. Nowym Jedwabnym Szlakiem, wiodącym przez Małaszewicze, znajdowało się 18 tys. kombinezonów ochronnych i 18 tys. ochraniaczy na buty. W sumie to ponad 6,6 ton ładunku, który musieli skontrolować funkcjonariusze celno-skarbowi zanim towar legalnie mógł wjechać do Polski.

Przesyłki tego typu traktowane są przez KAS priorytetowo, niemniej musimy mieć pewność, że towar jest bezpieczny, posiada odpowiednie certyfikaty i zgodny jest z dokumentacją przedstawioną do kontroli granicznej.

Dostawa kombinezonów i ochraniaczy realizowana była na rzecz Marszałka Województwa Lubelskiego, z przeznaczeniem dla Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego – Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lublinie oraz Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego z siedzibą w Chełmie.


materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama