Reklama

Bezpłatne testy na koronawirusa w Białej Podlaskiej!

Pierwsi pacjenci przebywający na kwarantannie wykonali już dzisiaj bezpłatne testy na koronawirusa w punktach pobrań.

Już dzisiaj pierwsi pacjenci pozostający w kwarantannie wykonali bezpłatne testy na koronawirusa w specjalnie przygotowanych punktach pobrań.

W naszym regionie mamy 10 takich punktów pobrań w kierunku COVID-19. Narodowy Fundusz Zdrowia zapłaci szpitalom za każdy pobrany wymaz 21 zł. Dodatkowo sfinansuje każdy dzień gotowości punktu pobrań w wysokości 300 zł.

Punkty pozostają w gotowości we wszystkie dni tygodnia nie mniej niż dwie godziny dziennie. Punkty zorganizowane przez szpitale znajdują się w Lublinie, Puławach, Łukowie, Tomaszowie Lubelskim, Biłgoraju, Hrubieszowie, Kraśniku, Włodawie, Białej Podlaskiej i Chełmie. Za stronę organizacyjną punktów pobrań odpowiadają placówki medyczne. W większości są to punkty stacjonarne. W Puławach, Łukowie i Chełmie pobieranie wymazów odbywa się w namiocie.

Każda osoba przebywająca w kwarantannie, w 11 dniu jej odbywania, otrzymuje sms, który informuje o możliwości zgłoszenia się do punktu pobrań celem wykonania badania w kierunku COVID-19. Badanie jest zalecane, ale jest dobrowolne.

Sms ma następujące brzmienie:
„W 12 dniu kwarantanny zrób bezpłatny test na koronawirusa. Adresy punktów pobrań uzyskasz na pacjent.gov.pl lub dzwoniąc pod nr 800 190 590. Ministerstwo Zdrowia.”

Osoba ta powinna w 12 dniu kwarantanny udać się własnym samochodem do wybranego przez siebie punktu.

Na mapie woj. lubelskiego punkty pobrań rozmieszczone są w miarę regularnie i powstały po to żeby usprawnić powrót do normalności wszystkim tym, którzy kończą kwarantannę.

Dodatkowe informacje: <<<<link>>>>

materiał: Lubelski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia
tekst: Małgorzata Bartoszek rzecznik Prasowy Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Pełnomocnik ds. kontaktów zewnętrznych
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama