Reklama

Kryminałki: Odpowie za podpalenie 570 bel słomy

Za podpalenie 570 bel słomy odpowie 18-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Do zdarzenia doszło w połowie marca br. a wartość strat oszacowana została na kwotę 15 tys. zł. Młodzieniec znany jest bialskim funkcjonariuszom. Już dwukrotnie odpowiadał za spalenie bel słomy. Wczoraj nastolatek usłyszał zarzut i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w połowie marca br. w miejscowości Sławacinek Nowy. Dyżurny bialskiej komendy został powiadomiony o pożarze sterty słomy. Spaleniu uległo 570 złożonych bel. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonego na kwotę 15 tys. zł. Ze wstępnych informacji przekazanych przez straż pożarną wynikało, że do zdarzenia doszło w wyniku podpalenia.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili, że związek ze sprawą może mieć 18-letni mieszkaniec miasta. Młodzieniec znany jest bialskim funkcjonariuszom. Już dwukrotnie odpowiadał za zniszczenia mienia w ten właśnie sposób. Do ostatniego zdarzenia doszło w styczniu br. Wówczas spaleniu uległo 70 bel słomy.

Wczoraj nastolatek zatrzymany został do wyjaśnienia. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama