Reklama

Zupełnie nowe(stare) boisko przy bialskiej „dziewiątce”

Uczniowie uczą się teraz w domach, ale w szkołach, choć nie ma zajęć dydaktycznych, trwają prace modernizacyjne. Przekładem jest inwestycja w Zespole Szkół przy ul. Zygmunta Augusta, gdzie dobiega końca kompleksowa modernizacja boiska sportowego o powierzchni 5184 m2.

To boisko ze sztucznym nawadnianiem. Wykonawcą systemu nawadniania była firma Usługi Ogrodniczo-Porządkowe Marcin Buławski. Całkowity koszt modernizacji to ponad 53 tys. zł. – opisuje przedmiot wykonywanych prac inwestycyjnych prezydent Michał Litwiniuk.

W ramach robót:
– po przygotowaniu podłoża specjalistycznym sprzętem wyrównana została powierzchnia płyty boiska do głębokości około 8-10 cm wraz z niwelacją;
– poprawiono strukturę warstwy nośnej w tych partiach płyty, które tego zabiegu wymagały poprzez zastosowanie piaskowania lub wzbogacenia warstwy nośnej ziemią urodzajną.
– wykonana też została instalacja automatycznego nawodnienia.

Fakt, że finiszujemy tę inwestycję, jest dla mnie bardzo satysfakcjonujący, bo oznacza to, że nasze dzieci o młodzież po powrocie do szkół, gdy będzie to już bezpieczne, będą mogły rozwijać swoje talenty sportowe i po prostu kondycję fizyczną na kolejnym świetnym obiekcie sportowym. To też poprawa warunków pracy nauczycieli. W najbliższych dniach boisko będzie ostatecznie wyrównane. Zostanie zasiana trawa o zwiększonych parametrach, przystosowana do boiska piłkarskiego.

 

materiał: Urząd Miasta Biała Podlaska
tekst i zdjęcia: Gabriela Kuc-Stefaniuk rzecznik UM Biała Podlaska / Leszek Niedaleki
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama