Reklama

Nartowskiego i Furmana zbuduje PRD! (film) (galeria)

To druga już umowa, w ciągu ostatnich dni, którą Miasto Biała Podlaska zawiera w ramach realizowanego planu budowy dróg na lata 20202- 2023. - Z prezesem Leszkiem Horegladem reprezentującym rodzinną bialską firmę PRD podpiszemy umowę na wykonanie dwóch ulic z układu uzupełniającego: ulicy Władysława Nartowskiego i Józefa Furmana. - informuje prezydent Michał Litwiniuk.

film: Umowa na budowę Nartowskiego i Furmana podpisana

Umowa opiewa na kwotę 1 mln 219 tys. zł a termin jej realizacji to 31 października 2020 roku. Umowa jest zaproponowana w formule zaprojektuj wybuduj, co oznacza, że wyłoniony w przetargu wykonawca wykona wszystkie te czynności kompleksowo dokonując realizacji inwestycji.

Zakres rzeczowy ulicy Furmana to jest 123 metrów, ulicy Nartowskiego 360 metrów. Ogólna wartość kontaktu to 1 mln 219 tys zł.
Musimy ten kontrakt zrealizować do 31 października 2020 roku. Co jest istotne w tym kontrakcie? To, że zmawiający, czyli Gmina Miejska i Pan Prezydent zdecydowali się na formułę projektuj i buduj. Przy tych małych kontraktach jest to o tyle dobre, że my możemy jednocześnie projektować, zaczynać pracę i tą inwestycję realizować. Nie przewiduję większych kłopotów, powinniśmy się zmieścić w terminie. Dziękuje panu prezydentowi za zaufanie, że mojej skromnej firmie to zadanie zostało powierzone. – mówił Leszek Horeglad z PRD.

Przypomnijmy, że przygotowany przez Prezydenta Miasta wspólnie z Radą Miasta, obiecywany przez Michała Litwiniuka w kampanii wyborczej plan budowy dróg to śmiałe i ambitne założenie. – To nasze zobowiązanie wobec mieszkańców, zobowiązanie władz miasta, do realizowania ambitnej polityki inwestycyjnej w tej kadencji samorządu miejskiego. – precyzuje prezydent Litwiniuk.

 

Obok strategicznych tak ważnych ulic z układu podstawowego jakimi są ulice: Warszawska, Sidorska, Armii Krajowej czy Podmiejska ta formuła obejmuje też ulice w układzie uzupełniającym. Ulice Nartowskiego i Furmana obok Lisiej i Sobolowej są tymi ulicami uzupełniającymi. – To drogi lokalne prowadzące do naszych domów, na naszych osiedlach, które wykonamy w tym roku. – informuje prezydent Michał Litwiniuk.

Podpisanie umowy na budowę ulic Sobolowej i Lisiej (film) (galeria) <<<link>>>

Biała Podlaska: Te ulice powstaną w tym roku! cz.4 – Furmana (galeria)(film) <<<link>>>

Biała Podlaska: Te ulice powstaną w tym roku! cz.3 – Nartowskiego (galeria) (film) <<<link>>>

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
film: Małgorzata Mieńko
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama