Reklama

Kryminałki: Odpowie za niestosowanie się do wyroku sądu

Za niestosowanie się do wyroku sądu odpowie 45-letni mieszkaniec gm. Łomazy. Mężczyzna ujęty został przez innego uczestnika ruchu, który zaniepokojony był manewrami wykonywanymi na drodze przez 45-latka. Policjanci szybko ustalili, że na koncie mężczyzny widnieje dożywotni zakaz kierowania pojazdami, a auto nie posiada aktualnych badań technicznych. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
logo

Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem w miejscowości Koszoły. Dyżurny komisariatu w Wisznicach został poinformowany o kierowcy audi, który wykonuje na drodze niebezpieczne manewry oraz jeździ brawurowo stwarzając zagrożenie innym uczestnikom ruchu drogowego. Dodatkowo zgłaszający zatrzymał samochód, którym poruszać się miał „pirat drogowy”.

Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji. Funkcjonariusz wykonujący czynności szybko ustalił, że pojazdem kierował 45-letni mieszkaniec gm. Łomazy, który posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo podczas kontroli 45-latek nie posiadał dowodu rejestracyjnego pojazdu, gdyż został mu zatrzymany za brak aktualnych badań technicznych.

Teraz o dalszym losie 45-latka zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie też za popełnione wykroczenie.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama