Reklama

Moc bieli i czerwieni! Tym razem z Wólki Dobryńskiej!

Każdy Polak i każda Polka wie, że biały i czerwony to kolory ich kraju, to nasze barwy ojczyste, które towarzyszą nam od początku naszego życia. Ich doniosłość i wyjątkowość zaznacza się szczególnie na początku maja, kiedy to 2 maja świętujemy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a już następnego obchodzimy Święto Konstytucji 3 Maja. W tym okresie symbolika państwowa i patriotyczna jest wszechobecna. Można ją spotkać wszędzie – na gmachach urzędowych, na ulicach i co najważniejsze w naszych domach.

Święta narodowe stwarzają okazję, abyśmy zwrócili większą uwagę na nasze symbole państwowe. Przypominają nam, że naszym godłem jest biały orzeł w koronie, na czerwonym tle, że naszym hymnem jest „Mazurek Dąbrowskiego”, a barwami narodowymi biel i czerwień.Te dwa pasy, które widnieją na naszej fladze, są dla całego narodu wielkim symbolem jednoczącym nas wszystkich. Te kolory w cudowny sposób łączyły i łączą naród. Pod tymi barwami narodowymi walczyli żołnierze i powstańcy, sławili artyści i poeci. Pod tymi barwami zawsze zdawaliśmy egzamin z patriotyzmu, nawet w tych najtrudniejszych czasach. Biały i czerwony są naszym wspólnym dziedzictwem, świadczą o naszej tożsamości i przynależności. O barwy ojczyste musimy nauczyć się dbać od najmłodszych lat.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wólce Dobryńskiej uczcili Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, włączając się do ogólnopolskiej akcji „Moja flaga. Wywieś flagę”. Celem akcji było sfotografowanie i udostępnienie swojej flagi w mediach społecznościowych. Następnego dnia nasi wspaniali wychowankowie odświętnie ubrani w barwy biało-czerwone celebrowali Święto Konstytucji 3 Maja. Wiosna w Szkole Podstawowej w Wólce Dobryńskiej zakwitła w kolory bieli i czerwieni

materiał: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wólce Dobryńskiej
tekst i zdjęcia: Wioleta Prokopiuk
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama