Ogłoszenie

Reklama

Mieszkańcy Włodawy w służbie Miłości

Szpital we Włodawie oraz potrzebujący mieszkańcy tego miasta i okolic będą mogli liczyć na wsparcie w walce z koronawirusem. Caritas Diecezji Siedleckiej rozpoczyna zbiórkę pieniędzy na zakup sprzętu medycznego, płynów do dezynfekcji, środków ochrony osobistej, w tym maseczek i materiałów potrzebnych do szycia kolejnych.

W akcję zbiórki pieniędzy do puszek włączyć się będzie można w poszczególnych sklepach i punktach handlowych we Włodawie. Przyda się każda kwota, a im większą sumę uda się zebrać, tym więcej produktów zabezpieczających przed koronawirusem będzie można zakupić.

Sytuacja epidemii dotyka wszystkich ludzi. Niektórzy zostali pozbawienia dochodów albo zostały one ograniczone. W naszej społeczności są osoby, które z powodów braku środków finansowych nie mogą pozwolić sobie na zakup dostatecznej ilości środków ochrony osobistej – mówi ks. Bogdan Iwańczuk, kapłan z Włodawy, który zainicjował zbiórkę.

Pomoc trafi również do włodawskiego szpitala – skorzystają z niej tamtejsi pracownicy medyczni SPZOZ. – Mamy świadomość trudnych warunków, w jakich podejmują swoje zadania pracownicy służby zdrowia. Nie tylko tych zewnętrznych – materialnych, ale i psychicznych. Naszym gestem pomocy chcemy im powiedzieć, że o nich pamiętamy i w miarę naszych możliwości pragniemy wspomagać – tłumaczy ks. B. Iwańczuk.

Pomóc można wpłacając dowolne środki na konto:

– Bank Spółdzielczy O/Siedlce 78 9194 0007 0027 9318 2000 0010 lub

– PEKAO S.A. I/O Siedlce 10 1240 2685 1111 0000 3656 2387,

podając tytuł wpłat: „Dla Włodawy”, ale również wrzucając datek do puszek kwestorskich podczas prowadzonej zbiórki publicznej w wybranych sklepach we Włodawie.

Zbiórka jest przykładem dobrej współpracy księży z diecezji siedleckiej z Caritas diecezjalną. – Zwróciliśmy się o pomoc do Caritas z dwóch powodów. Organizacja dysponuje odpowiednim doświadczeniem, przygotowaniem logistycznym i prawnym. Ale też z powodu wspólnych wartości chrześcijańskich, które chcemy wcielać w nasze życie. Poprzez podejmowane działania na co dzień pragniemy wspólnie świadczyć Miłość bliźnim wokół nas.

Zbiórka jest zarejestrowana pod numerem 2020/1529/OR. Organizator: Caritas Diecezji Siedleckiej, koordynator na Włodawę – ks. Bogdan Iwańczuk, wikariusz parafii NSJ we Włodawie.

materiał: Caritas Diecezji Siedleckiej
tekst i zdjęcia: Anna Nowińska Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama